přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
seriály
15.8.2005 Bubeník a producent Ahmir Thompson je živým spojením digitální vědy moderního hip-hopu a starého dobrého Rhythm&Blues. Je spoluzakladatelem kapely The Roots a všeobecně uznáván jako jeden z nejlepších zvukových inovátorů v hip-hopu.
14.8.2005 První uvedení: 1994. Když se tento pedál od Billa Finnegana objevil na trhu, zajásali nejen všichni, co se snaží aspoň trochu přiblížit se zvuku Stevieho Ray Vaughana, ale i ti, kterým se líbí tlustý, konkrétní
13.8.2005 Přelom nového tisíciletí byl u Wooda ve znamení bilancování s dosavadní kariérou. Zvláště když se Rolling Stones vedle mamutích turné soustředili spíše na kompilace. Právě v tomto období se tedy začíná soustřeďovat i na vlastní tvorbu, opět hostuje s veličinami kytarového nebe (Eric Clapton, B. B. King, Bo Diddley, Buddy Guy, Carlos Santana...) a realizuje svá vlastní vystoupení (poslední dobou i pravidelněji).
13.8.2005 Po delším čase jsme zde opět s profilem kapely. Tentokrát na nás čeká mystická severská formace s jednou z nejhezčích zpěvaček heavymetalového světa vůbec, majitelkou výrazného, v této hudbě vysoce osobitého, zpěvu s velice konkrétními a jednoznačnými prvky klasického operního vzdělání, výrazu a v podstatě i projevu.
13.8.2005 Kerry King? To je na první pohled nespoutaná energie, energie a zase energie. Pokud by ale jen tohle mělo být charakteristické pro zmíněného kytaristu, jehož skupina Slayer výrazně přispěla k definování thrash metalu a zařadila se tak po bok dalších tří gigantů s podobným odkazem vzhledem k vývoji stylu a dnes již klasiků tohoto žánru, Metallice, Anthrax a Megadeth, tak by po 23 letech činnosti jeho jméno rozhodně neměla takový zvuk.
13.8.2005 Šedá eminence Toma Pettyho a jeho Heartbreakers odvádí daleko více práce, než se na první pohled zdá. Ovšem Heartbreakers by těžko zněli tak, jak znějí, kdyby nebylo cinkavé a velmi precizní Campbellovy kytary. Pro jeho zvuk je charakteristická nejen obliba přirozenosti kytarového tónu, ale je znám i pro svou velmi citlivou
12.8.2005 Steve Smith patří mezi velmi uznávané a také značně vytížené bubeníky - jeho diář musí doslova praskat pod náporem všech možných aktivit, mezi než patří například nejrůznější tzv. kliniky, účinkování s bigbandem Buddyho Riche či natáčení instruktážního DVD. Jeho začátky byly spojeny zejména s jazzem, ale na vrchol ho vynesl rock: konkrétně účinkování u skupiny Journey, která na přelomu let sedmdesátých a osmdesátých patřila mezi nejúspěšnější americké kapely komerčně laděného rocku.
11.8.2005 Tento článeček budiž malým návodem zejména pro kytaristy a basisty, kteří dnes již mohou díky pokročilé technice ladit lépe a radostněji a hlavně bez použití té přežité a v mnohých současných žánrech hudby zcela zbytečné vlastnosti, jíž se říká "hudební sluch".
6.8.2005 Narodil se 15. června 1973. Žije v San Fernandu v Kalifornii v domě se svými rodiči. Největší hudební vliv na něj měl jeho otec, saxofonista v jazzbandu. Nebudu vyjmenovávat všechny kapely, kterými prošel, snad až na Midle Earth (Středozem), jejíž název odráží jeho zálibu v Pánu prstenů a South Park, z jejíhož názvu je jasná jeho další záliba
25.7.2005 V následujícím seriálu bychom si měli rámcově přiblížit náplň Rockových kurzů, které probíhají v Dobré Vodě na Prachaticku. Naleznete zde nejrůznější praktické informace o muzice z pohledu vyučujících.

2186-2195 (2403) 

na začátek posounout vzad předešlé 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.