přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
seriály
04.04. No tak zase po delším čase legenda z časů, kdy se tvořily kořeny hudby, která nás provází již přes padesát šedesát let. Vedle nesporného interpretačního a skladatelského vkladu do historie elektrické kytary, a obecně hudby vůbec, i jeden z tvůrců stylu a zvuku hry, pro který se vžilo pojmenování twang.
03.04. Před časem jsme si povídali o materiálech, ze kterých se vyrábějí bubny, dnes se zaměříme na slitiny pro výrobu činelů. Je dobré mít na paměti, že materiál je pouze jedna z mnoha vlastností, které určují zvuk činelu, mezi další patří například tloušťka, tvar (velikost pupku...), ...
01.04. Sólování je nedílná součást hry na jakýkoliv hudební nástroj, bubny nevyjímaje. Účelem sóla je doplnit danou skladbu, ale samozřejmě také ukázat svoje schopnosti. A protože samotných sól na soupravu už byly zahrány miliony, tak bubeníci stále vymýšlejí, jak zaujmout.
31.03. V našem seriálu Hudební psychologie se zaměřujeme na nejrůznější témata hudebního světa, která se mohou zdát na první pohled očividná, ale pohledem muzikoterapeuta rázem získávají nový význam.
27.03. V létě roku 1976 bylo opravdu málo umělců, kteří se mohli měřit s raketovým úspěchem Petera Framptona. Jeho live album Frampton Comes Alive! získalo v USA osminásobnou platinu a během tohoto roku se desetkrát vyhouplo na první místo v Billboardu.
25.03. Minule jsme se začali věnovat některým základním pravidlům, kterých je dobré se držet v případech, kdy nemáme k dispozici poradní (chcete-li „producentský“) hlas někoho jiného.
23.03. Dodo Doležal - to je synonymum pro grácii rockové, metalové kytary. Skladatel, producent, zpěvák, majitel nahrávacího studia Hacienda, a hlavně kytarista s velkým K, který si své místo vydobyl nejen jako člen legendárního Vitacitu a dalších sdružení, ale i jako sólový umělec.
21.03. Když už blues, tak to na té kytaře musí být přece znát, no ne? To si asi tak v kostce řekl Beau Davis, bluesový kytarista, který se rozhodl vypravovat příběh svůj a příběh blues nejrůznějšími úpravami nástrojů.
19.03. Lesklost, kam se podíváš. Ale to, že by mohly kousky zdrcadlového skla, kterými je obložen korpus signature modelu Washburn, také řezat, říká i jeho tvůrce Paul Stanley (pro ty, kdo nevědí, tak kytarista a zpěvák Kiss).
16.03. Pod autismem se často skrývají rozličné druhy poruch komunikace. Zvláštní oblast tvoří Aspergerův syndrom, nešťastně znázorněn ve filmu Rain Man. Lidé s vyjmenovanou diagnózou mají všichni velice rádi hudbu. Navíc mají často dobrou hudební paměť i hudební sluch.

101-110 (2132) 

na začátek posounout vzad předešlé 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.