přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
seriály
18.10. Takže jsme se k tomu přece jenom dostali. Ano, k textu, neboli k další součásti rockového fenoménu (a nejen jeho samozřejmě), který navíc, stejně jako hudební stránka a oblast celkového přístupu, prošel výraznými údobími, proměnami a významovými vrcholy a pády.
16.10. Sofia začala hrát na bubny ve svých čtrnácti letech. Její učitelka hudby Claudia Keller, jedna z mála absolventek Berklee College of Music, viděla její vášeň a nadšení a doporučila Sofii, aby se na Berklee přihlásila.
14.10. V počátcích mé kariéry pisatele této rubriky jsme se zabývali tlumením bubnů a nyní přišel čas říci také něco o tlumení činelů. Důvodem tlumení bubnů a činelů je přizpůsobení zvuku nástroje požadavkům bubeníka...
12.10. V minulých dvou dílech jsme se letem světem podívali na to, jak mohou být mobily a tablety prospěšné kytaristům, respektive klávesistům. Dnes se dostáváme k trochu spornému tématu: Je dobré celou nahrávku „produkovat“ v mobilním zařízení?
11.10. Tak tohle mohl být vlastně už historický unikát. Myslím tím historický proto, že Roy Jones roku 2013 přerušil výrobu, protože už se mu za prvé nevyplatilo vyrábět ručně tolik nástrojů a za druhé těch objednávek zase nebylo tolik, aby investoval do rozšíření výroby, ať už to může znamenat cokoli.
10.10. A máme zde zase dvojici, která spolu tvoří obě strany téže mince. Navíc vlastně už od počátku jejich kapely Bullet for My Valentine, což je další výhoda jak interpretační a autorská, tak i vzhledem ke směřování a vývoji kapely.
07.10. Jim Morrison, líder legendární formace The Doors, proslul celou řadou kontroverzních výstupů a počinů, za které byl nejen on sám popotahován zákonem, ale v mnoha případech tak znemožnil své kapele vůbec vystupovat či se někde prezentovat.
06.10. K tvorbě kapely Čechomor jsem se vlastně dostal díky jednomu skvělému vystoupení v letním kině v Bílině. Byl jsem tam kdysi jako kolega jednoho ze zvukařů. Hned na úvod zazněla skladba Proměny s Lenkou Dusilovou, a tím to bylo jasné.
05.10. V závěrečném díle minisérie o živých nahrávkách se vrátíme do naší rodné Evropy, konkrétně na legendární festival ve švýcarském Montreux, který má sice v názvu jazz, ovšem je zaměřený mnohem šířeji.
04.10. Než společně ukončíme téma snímačů a jejich zapojení a pustíme se do další tematické oblasti, chci se ještě pozastavit nad ovladači Volume a Tone, tedy potenciometry, které jsou nedílnou, a snad můžeme říct, že i důležitou, součástí každého nástroje.

11-20 (2132) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.