přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvuk12 největších chyb, které děláme v domácím studiu - Příliš mnoho zesílení ekvalizérem

07.02. | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály
Vedle kompresoru patří ekvalizér k zásadním nástrojům pro mix. Největší chybou, kterou při ekvalizaci děláme, je, že používáme ekvalizér pouze pro zesílení jednotlivých frekvencí. Takové použití ekvalizace vede k tomu, že mix zní zahuhlaně, nekonkrétně nebo příliš agresivně.
Představme si jednotlivé tracky v mixu jako skládačku puzzle. Pokud chceme složit přehledný obrázek, musí mít každá kostička své výhradní místo. Pokud nám nebudou jednotlivé dílky do sebe zapadat, celkový obrázek nebude dávat smysl.

Začínejte ekvalizaci ubíráním frekvencí. Vytvářejte v mixu místo pro ostatní tracky.


Přesně tak můžeme uvažovat o ekvalizéru. Jeho smyslem není zesilovat každý track tak, aby čněl nad zbytkem nahrávky. Naším cílem je vytvářet v jednotlivých stopách „kapsy“ pro ostatní tracky. Tam kde jeden zvuk zvýrazníme, musíme v jiném zvuku, který operuje ve stejných pásmech, vytvořit místo.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/02 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/02

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/12-nejvetsich-chyb-ktere-delame-v-domacim-studiu-Prilis-mnoho-zesileni-ekvalizerem~07~unor~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.