muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvuk12 největších chyb, které děláme v domácím studiu - Nekontrolujeme mix na více posleších

07.02. | Autor: Tomáš Nykl | sekce: pro muzikanty - seriály

Jedním ze způsobů, jak kontrolovat mix, je plug-in Mixchecker. Ten nabízí simulace různých poslechových situací přímo v mixu.


V ideální situaci bychom si sedli k více párům kvalitních monitorů v dobře akusticky upravené místnosti a začali s mixem. V domácím studiu ale pracujeme za jiných podmínek. Naším cílem je skončit s mixem, který bude hrát dobře kdekoliv.
Pokud si představíme škálu situací, jak bude mix poslouchán, je opravdu výzva udělat mix vyrovnaně. Situace, v jaké mix tvoříme (naše studio), je naprosto odlišná od situace „tam venku“.
Málokdo si sedne do pozice mezi dva monitory v rozložení rovnoramenného trojúhelníku v akusticky upravené místnosti. Proto je třeba mix kontrolovat i na jiném poslechovém zařízení.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/02 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/02

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/12-nejvetsich-chyb-ktere-delame-v-domacim-studiu-Nekontrolujeme-mix-na-vice-poslesich~07~unor~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.