muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvuk12 největších chyb, které děláme v domácím studiu - Jak začít s masteringem

28.01. | Autor: Tomáš Nykl | sekce: pro muzikanty - seriály

Studio One - Výborné prostředí pro mastering. Jako jedno z mála DAW nabízí masteringové prostředí pod jednou střechou s částí pro mix a nahrávání. 3 základní pluginy - Základem každého masteringu jsou tři procesy: komprese, ekvalizace a limitace.


Poslední krok při vytváření nahrávky je mastering. Tato úprava zvuku je vnímána jako tajemná záležitost jako vúdú, která je přístupná pouze pár vybraným jedincům.
Ve skutečnosti mastering není tak složitý. Jedná se ale o finální úpravu nahrávky, u které se soustředíme na detaily. Je to vrcholná zvukařská disciplína a vyžaduje zkušenost.

Co je cílem masteringu?
Mastering je Photoshop audia. Nejjednodušší definice je, že se snažíme o to, aby nahrávka zněla tak dobře, jak jen to je možné. To může znamenat pouze drobné úpravy, pokud máme dobrý mix, až drastičtější zásahy, pokud musíme vyrovnávat chyby špatného mixu. Naším cílem je tedy vytáhnout to nejlepší z dané nahrávky. I v domácím studiu můžeme dosáhnout dobrého masteru. Podstatou masteringu jsou tři kroky: úprava dynamiky (kompresor), úprava frekvencí (ekvalizér) a úprava hlasitosti (limitér).
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/01 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/01

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/12-nejvetsich-chyb-ktere-delame-v-domacim-studiu-Jak-zacit-s-masteringem~28~leden~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.