přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádný10 desek - 10 nejoblíbenějších desek Honzy Toužimského

12.12. | Autoři: Ivan Ivanov, Honza Toužimský | sekce: pro muzikanty - seriály

10 desek - 10 desek nejoblíbenějších desek Honzy ToužimskéhoOd roku 2004, kdy se stal zpěvákem Arakainu, je Honza Toužimský doslova na roztrhání. Aktivně koncertuje se svou domovskou kapelou, účinkuje v různých muzikálech a patři i mezi sólisty RockOpery Praha. Stará se o početnou rodinu a z okolí Tábora, kde bydlí, se po republice dost často dopravuje na motorce, což je jeho další velká láska.

Která byla první deska, kterou sis sám koupil?
Moje první album bylo od Skid Row, strašně jsem miloval jejich desku Slave to the Grind. Normálně to na sebe napráskám, ale do té doby jsem nebyl člověk, který si normálně kupoval desky. Vše jsem si nahrával na magnetofonové pásky, mladší ročníky možná ani nebudou vědět, co to je, protože je možný, že krom mp3 nic jiného již nepoznali. Já měl bratrance, který mě zásoboval veškerou metalovou hudbou. V té době ten, kdo měl tak zvané „dvojče“, kazeťák, který byl na dvě kazety, aby se dalo rovnou nahrávat, tak byl king. Různě jsme si mezi sebou půjčovali nahrávky, vyměňovali si je mezi sebou, kopírovali jsme si je atd. A v té době jsem zatoužil mít originál Slave to the Grind, tak jsem šel a normálně jsem si ho koupil.

To bylo na vinylu?
Ne, ne, koupil jsem si CD. To byla fantazie. Já v té době měl i několik LP desek, dokonce jsem měl i Schizofrenii od Arakainu! To byla taky nádhera, hodně povedený obal. Mám ji dodnes.

Tak ji dobře ohraňuj, konkrétně tato deska na vinylu má dneska docela vysokou cenu.
Vidíš to, to jsem netušil.

Vraťme se ale k Skid Row. Proč zrovna tato kapela?
Protože mi strašně učaroval zpěv Sebastiana Bacha.

Kolik ti v té době bylo?
Tak patnáct šestnáct let.

Které další kapely jsi tehdy ještě poslouchal?
Vše, co mi přinesl můj bratranec... Byla to taková ta klasika, kterou si musí projít každý správný rocker - Metallica, Whitesnake, Iron Maiden. Pamatuji si, že jsme poslouchali i ostřejší záležitosti, jako třeba Obituary nebo Death. To rozpětí bylo širší, hodně stylů, nebyl to jenom death metal. Zapomněl jsem zmínit třeba Megadeth nebo německé party jako Helloween a Runing Wild, vůbec speed metal. Nedržel jsem se třeba jenom thrash metalu, jaký hrála ve svých začátcích Metallica, ten přesah byl i směrem ke kapelám, jako je třeba Def Leppard.

Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2017/12 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2017/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/10-nejoblibenejsich-desek-Honzy-Touzimskeho~12~prosinec~2017/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.