přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádný10 desek - 10 desek nejoblíbenějších desek Jiřího Horáka

13.03. | Autoři: Jiří Horák, Dan Sywala | sekce: pro muzikanty - seriály

10 desek - 10 desek nejoblíbenějších desek Jiřího Horáka


Jednou z nejzajímavějších nových formací dnešní české progresivněmetalové scény jsou bezesporu brněnští Fox Territory. Jejich přirozené inovátorství výrazně vyniká nejen v tuzemsku, ale hravě snese i srovnání s mezinárodní špičkou moderního metalu, především v rámci žánrů djent a prog ambient. Avšak žánrový rozptyl a fusion experimenty jsou prvky, které budou kapelu posouvat dál po slibném debutu Degressive Fusion. Nejen o vzniku kapely, skládání a budoucím směřování jsme si povídali s baskytaristou Jiřím Horákem.

Přibliž nám, prosím, vznik kapely a její žánrový rozptyl. Ve vašem projevu je cítit slabost pro progresivní metal, ať už extrémní formy nebo „výtahový/lounge djent“, ale i post rock nebo hip hop.
Počátek kapely se datuje už někam okolo roku 2009, kdy se dalo dohromady jádro kapely - Zdeňa (bicí), David (kytara) a Michal (ex-kytara). V té době kluci byli ovlivněni spoustou kapel, od Arctic Monkeys, The Bad Plus až po Protest The Hero. Já jsem se k Fox Territory přidal na konci roku 2012, kdy jsem vystřídal původního basáka Tonyho. Pro mě osobně to byla největší výzva, před kterou jsem kdy stál, protože do té doby jsem hrál jen pop punk. V podstatě to, co kluci měli v krvi už několik let, já doháněl během pár měsíců. Nešlo jen o techniku hraní, ale také o přístup ke zkouškám. Spojitost jsme nicméně rychle našli v tom, že jsme všichni nepřemýšleli jen uvnitř jednoho žánru . Nakonec náš debut Degressive Fusion představuje období, kdy naši tvorbu ovlivňovalo celé spektrum žánrů, ale vyjádřili jsme ho spíše tvrdší formou. Aktuálně pracujeme na třech singlech, které by měly být spíš jemnější, a potom uvidíme, co nás bude bavit dál. To zatím nikdo neví.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/03 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/03

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/10-desek-10-desek-nejoblibenejsich-desek-Jiriho-Horaka~13~brezen~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.