přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
seriály
12.01. V minulých dvou dílech jsme se zabývali vizualizací hudby na hmatníku podle metody Garyho Willise. Musím se přiznat, že ačkoliv je tato metoda velice logická a věřím, že se do budoucna stane pro čtenáře velmi užitečnou, či snad dokonce zlomovým objevem,...
10.01. Roy Burns, narozený v roce 1935, je od roku 1980 spojený s firmou Aquarian. Ovšem jeho život byl nabitý již předtím, než se pustil do výroby blan na bicí nástroje.
08.01. Minule jsme se věnovali řešení základních technických problémů při živém hraní, dnes bych ještě téma doplnil seznamem vybavení, které je dobré na koncerty vozit (případně ho mít po ruce i ve zkušebně).
04.01. Začátkem minulého roku jsem měl tu čest přinést z Warwick Bass Campu „mezioborový“ rozhovor s bubeníkem Chesterem Thompsonem, který mě natolik nadchl, že jsem letos s radostí přijal další výzvu. Tentokrát jsem měl tu čest popovídat si s další bubenickou, a vlastně i celkově muzikantskou, megastar.
03.01. „Daktr, dakrt plííís...“ to jsme vyřvávali na večírcích v dobách, kdy si hardrocková kapela UFO razila vítězně cestu hudebním nebem. Psal se rok 1974 a album Phenomenon se poprvé vydrápalo do ankety Billboard. A skupina UFO se tak dostala do povědomí rockové veřejnosti, kde... kde vlastně zůstala dodnes. A to při stálé činnosti s jednou ne zase moc dlouhou přestávkou. Tímhle se nemůže pochlubit moc kapel.
02.01. V Ústí nad Labem v pěkné stráni na labským údolím sídlí v Domě techniky vedle jiných spolků a firem taky jedno nahrávací studio, jež je provozováno občanským sdružením Ústecké hudební studio.
01.01. Narodila se v jižní Kalifornii. Její otec vedl bubenickou pochodovou kapelu, takže není překvapením, že Stephanie vyrostla v podstatě s paličkami v ruce. V deseti letech začala hrát v první školní kapele.
29.12. Tomáš Bouda, jazz rock fusion kytarista, člen sestav Fluid Culture a dalších českých i zahraničních seskupení a hudebních projektů. Jak říká, snaží se kombinovat zdánlivě neslučitelné a potlačit tak zajetá hudební klišé. Další skvělý fakt? Působil několik let na americké scéně.
28.12. Není možné v historii rocku přehlédnout něco tak výrazného, a přesto obecně stojícího mimo hlavní proud obecné pozornosti, jako vliv skladatelsko-producentské dvojice Chinn & Chapman.
26.12. Pokud ještě chvíli zůstaneme u tématu elektronických ladiček, uvědomme si, za jakých (zejména světelných) podmínek na pódiích při koncertech ladíme. Pokud tedy vlastníme, byť slušně fungující, ladičku pouze s digitálním a nepodsvíceným displejem,...

1-10 (1989) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 další posounout vpřed na konec