muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
seriály
28.07. V předposledním díle jsme si popsali standardní dělení notových hodnot, kdy se každá nota rozpadá na dvě noty poloviční délky. Existuje ovšem také triolové dělení, což je případ, kdy se daná nota rozdělí ne na dvě, ale na tři noty o délce třetiny původní hodnoty.
27.07. Jeden z nejvýznamnějších rockových basistů, který byl u zrodu kapely Grateful Dead. Jeho výrazným vkladem byly melodické linky, které často soupeřily se sólovou kytarou. Jako muzikant rád experimentuje a často mění nástroje a zaměřuje se především na ty neobvyklé. V minulosti měl oblíbený upravený Guild Starfire, v současné době hraje především na šestistrunn
26.07. Druhé sólové album zpěvačky skupiny Monkey Business s názvem Back to Blues odkazuje na její americké kořeny a zároveň potvrzuje fakt, který jsme tušili již delší dobu.
25.07. No to je tedy už opravdu síla. Ono totiž není hollowbody jako hollowbody, že? A navíc, jak vidíte, není Flying jako Flying... Model Flying V, se kterým kdysi přišel Gibson a který se stal poté vzorem pro všechny možné „ostrorohé“ kytary à la třeba signature modely Randy Rhoads či Alexi Laiho - to je přeci známá věc.
24.07. Sibelius obsahuje knihovnu hudebních nápadů, ze které můžete čerpat anebo ji použít jako vlastní hudební poznámky. Najdete tam různě dlouhé motivy rozepsaných stylotvorných prvků, které se často používají.
23.07. Ve většině dílů tohoto seriálu, v kterém vás obšťastňuji svými moudry, jsme předpokládali, že v domácích nahrávkách používáme bicí programované nebo případně nahrávané na elektrickou soupravu.
22.07. Na rozdíl od předcházejících dílů si dnes uvedeme „jen“ jedno téma, a tím je trylek. Neprávem lehce zapomenutý prvek hry, který ale výrazně obohacuje sólové běhy (zajímavý je mj. třeba i při použití wah pedálu).
21.07. Čím více se setkávám s nejrůznějšími formami extrémního metalu, včetně těch atmosféričtějších, tím více pociťuji, že jak muzikanti, tak i posluchači k nim tíhnou, aby se vyrovnali s hektickou společností. Extrémní společnost vytváří extrémní emoce a kulturu.
20.07. Black Veil Brides, kapela, která vyrostla na odkazu glam rocku, glam metalu, klasického hard rocku a dalších ingrediencích, včetně arena rocku a metalových superhvězd a dalších příměsí (a že jich je).
19.07. Dodnes si pamatuji, jak na mne zapůsobilo první album Etc..., hned napoprvé pak zejména skladba Bazarem proměn, kterou jsem jako fanoušek již zaniklého Flamenga považoval za přímé pokračování hudby této legendy.

1-10 (1900) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 další posounout vpřed na konec