muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
seriály
13.08. O tom, jak upravovat party, jsme už trochu psali v minulém díle. Dnes si toto téma připomeneme a podíváme se na to, jak upravit partituru o mnoha osnovách tak, aby se s ní dalo pracovat i na malém monitoru.
11.08. V tomto seriálu si často píšeme o „dobře utajených“ metodách a „vychytávkách“, ale chceme-li rychle vytvořit kvalitní mix, žádné speciality by neměly být potřeba. Soustřeďme se na základní faktory: hlasitost, komprese, panorama a ekvalizér.
05.08. Tak. Dnešním dílem zakončíme tuto minisérii, která doplňovala dlouhá léta již trvající seriál pod obecným názvem Teorie. Za ta léta jsme si uvedli bloky Teorie ve zkratce (1/2004-7/2009), Notace aneb Co se ozve, když se napíše (8/2009-3/2010), Stupnice? A jaké? (4/2010-12/2011) a Akordy? A jaké? (1/2012-12/2014).
04.08. Důležitou součástí prezentace muzikanta a jeho tvorby je podávání rozhovorů. Nové tváře jsou za prezentaci vděčné, ale uznávané kapacity jsou z toho časem znaveny a nebaví je odpovídat na to samé pořád dokola.
31.07. Vyhnu se úvahám, jestli je, nebo není malých rolí, ale zde a nyní představená zvukařská firma, vlastně spíš parta nadšených kamarádů, patří zatím asi k těm nejmenším, o nichž jsem tu kdy psal. Záměrně, abyste spektrum názorů měli co nejširší.
29.07. Bicí mají blahodárný vliv na tělo i na mysl. To už roky tvrdí mnoho psychologů, psychiatrů i speciálních pedagogů. S tím určitě souhlasí i každý bubeník. A na světě je jeden, respektive jedna, která tvrdí, že díky bubnování prožila krásný život téměř bez nemocí.
28.07. V předposledním díle jsme si popsali standardní dělení notových hodnot, kdy se každá nota rozpadá na dvě noty poloviční délky. Existuje ovšem také triolové dělení, což je případ, kdy se daná nota rozdělí ne na dvě, ale na tři noty o délce třetiny původní hodnoty.
27.07. Jeden z nejvýznamnějších rockových basistů, který byl u zrodu kapely Grateful Dead. Jeho výrazným vkladem byly melodické linky, které často soupeřily se sólovou kytarou. Jako muzikant rád experimentuje a často mění nástroje a zaměřuje se především na ty neobvyklé. V minulosti měl oblíbený upravený Guild Starfire, v současné době hraje především na šestistrunn
26.07. Druhé sólové album zpěvačky skupiny Monkey Business s názvem Back to Blues odkazuje na její americké kořeny a zároveň potvrzuje fakt, který jsme tušili již delší dobu.
25.07. No to je tedy už opravdu síla. Ono totiž není hollowbody jako hollowbody, že? A navíc, jak vidíte, není Flying jako Flying... Model Flying V, se kterým kdysi přišel Gibson a který se stal poté vzorem pro všechny možné „ostrorohé“ kytary à la třeba signature modely Randy Rhoads či Alexi Laiho - to je přeci známá věc.

1-10 (1907) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 další posounout vpřed na konec