přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
seriály
21.02. Na české artrockové scéně se ve své době objevili tři giganti, z nichž hned dva pocházeli z Moravy a také i rovnou z Brna. Jedním z nich byli Synkopy v období alba Sluneční hodiny a druhým byli Progres 2.
17.02. Při současné popularitě technického metalu (alespoň mezi bubeníky) by byl hřích nepodívat se na historii jednoho z klasických patternů, známého pod označením blast beat.
16.02. Na koncertech se neustále opakuje efekt vtažení: Vtáhne mě okolí a najdeme zde společný zájem. Sblížíme se s lidmi, se kterými bychom se třeba nikdy předtím nebavili.
14.02. Král Ricka 12 neboli dvanáctistrunného Rickenbackera, to je nejznámější označení osobnosti, která přispěla k rozmanitosti zvukové palety kytary jako takové a barvy rockové hudby vůbec. Ano, to on hodnotí jména, která jsme uvedli v úvodu.
13.02. Americká bubenice z jižní Kalifornie má za své zhruba desetileté účinkování v kapelách na svém kontě plno nahrávek a zkušeností z pódií. V současné době působí v kapele The Two Tens, která v únoru 2016 vydala své první album Volume...
10.02. No řekněte, jestli tohle není také paráda... V obou případech. Pokud se soustředíme na pravou část obrázku, tak se jedná o Gibson Flying V - to se pozná hned.
09.02. V dnešním dílu si z minula plánovaně a avízovaně shrneme základní, řekněme pracovní, postupy týkající se celkově samotného procesu ladění nástroje, abychom je měli tak nějak v jednom bloku a pohromadě.
08.02. Věřte nebo ne, ale bubnování je fyzicky poměrně náročná disciplína, a to nemluvím jen o tahání bubnů ze zkušebny do auta a z auta na pódium. Záleží samozřejmě na hudebním stylu a na velikosti pódií, na kterých své umění předvádíte, ale mít trochu síly v rezervě se vždycky hodí.
06.02. V předchozích dvou dílech jsem se pokusil vysvětlit, proč jsou výhody vyšších vzorkovacích frekvencí diskutabilní. Rozebírali jsme působení anti-aliasing low-pass flitru na výsledný zvuk.
04.02. Roku 1978 směřovala irská kapela Thin Lizzy ke svému celosvětovému triumfu, a to už v té době mílovými kroky. Měla totiž za sebou úspěšná, v Anglii již zlatá, alba Jailbreak, Johnny the Fox a Bad Reputation, a připravovala vydání svého eponymního LP Black Rose: A Rock Legend...

1-10 (2007) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.