přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
seriály
20.09. Zbyněk Haase, člen kapely Aleš Brichta Project, patří k těm kytaristům, jejichž stylový záběr je velice široký. Najdete ho jak na rockových pódiích, tak i třeba za katedrou jeho vlastních kytarových kurzů (od roku 2001 učí na ZUŠ v Chabařovicích), a ale také i v divadle, ...
19.09. Aneb jiné možnosti doprovodu než hi-hat nebo ride činel a něco málo historie bicí soupravy. Hajtka a ride, popřípadě další činely, jsou základní součástí naprosté většiny rockových, popových i jazzových doprovodných patternů.
18.09. „Postavit sólo - to je jako běžet maratón na 16 nebo 24 taktů. Nemůžeš od začátku hned sprintovat, ale musíš nasadit tempo, abys zaujal přihlížející. Pak zvolníš a sdělíš něco nějakým nápadem, melodií.
16.09. Když se řekne paličky, většina lidí si vybaví pouze ty klasické dřevěné. Přitom v nabídce obchodů jsou různé druhy. Ať už plstěné nebo například na melodické bicí nástroje a nebo na perkuse.
15.09. Formace Kalle a Nod Nod patří v poslední době k tomu nejzajímavějšímu na domácí scéně a je to poznat jak na reakcích fanoušků a v pochvalách kritiky, tak i na množství ocenění. O to úctyhodnější je, že žánrový rozptyl mezi oběma kapelami je poměrně značný.
14.09. Daisy Palmer patří mezi známé anglické bubenice. Ona i její dvě sestry se k hudbě dostaly přes svého otce, který hrál na kytaru a na basu a doma si často prozpěvoval.
12.09. Možná jste si všimli, že jednou za čas rád shazuji své vlastní rady. Jubilejní padesátý díl se zdá jako ideální příležitost pro takový „vlastní gól“. Moje dnešní rada proto bude znít: Netravte nahráváním a mixáží více času, než je nutné.
10.09. Kterak přenést příběh alba a skupiny na kytaru? Není nic jednoduššího, než vzít nůž a odvahu a také jedno SG. Když si vezmeme na pomoc statistiku, tak devadesát devět procent nejrůznějších úprav povrchu kytar inspirovaných albem Dark Side of the Moon od Pink Floyd...
09.09. Tak jsme si v redakci řekli, že bychom mohli tak trochu rozvolnit ten vážný tón a podívat se na svět muziky taky trochu z jiného úhlu. Třeba i z toho, co se všechno může přihodit na cestách nebo třeba i z hlediska potvrzení, či vyvrácení historických mýtů a „polo“pravd...
07.09. Pamatuji si, jak jsem jednou slyšel cover verzi Hey Joe, skladby od Jimiho Hendrixe, nazpívanou Věrou Špinarovou a zahranou úplně skvěle. Říkal jsem si tehdy: kKo to hraje toho Hendrixe?

1-10 (1930) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 další posounout vpřed na konec