přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
seriály
01.11. Přátelé, dvanáctým dílem uzavřu (aspoň na čas) seriál, který přibližuje práci s rozšířeným notačním editorem. Nejdůležitějším tématem, prolínajícím se všemi díly, se stala produktivita. Jinými slovy - jak šetřit čas minimalizováním zbytečných pohybů, klikání myší atd.
31.10. Baskytarista a zpěvák, známý především z kapel Eagles a Poco, který se ale uplatnil i jako studiový muzikant a především skvělý doprovodný zpěvák, ideální pro harmonické vokály.
29.10. ... jak vylepšit svou slabší stranu?Málokdo je od přírody stejně šikovný na obě ruce (nepočítaje jedince, kteří jsou na obě ruce leví) a bicí souprava je většinou postavená tak, že z principu více protežuje jednu ruku (obvykle pravou).
27.10. „Umění nedělám pro peníze.“ Jak často tuto větu slyšíme z úst amatérských i špičkových hudebníků! Pro mnoho lidí je ale hudba zároveň zaměstnání a i amatérské kapely si chtějí vydělat alespoň na paličky, naftu, zkušebnu a pivo.
26.10. Na úvod dnešního dílu se ještě lehce vrátíme k vedení úhozu správnou - střední - silou, kterou následně používáme při hře. Nejde přitom pouze o sílu, ale i o techniku samotného vedení úhozu.
25.10. Kdykoli jsme se v minulosti zabývali nahráváním kytar, automaticky jsem počítal s tím, že lampové aparáty v domácím prostředí snímat nemůžeme. Koneckonců i dnes tolik populární minihlavy či minikomba s výkonem obvykle kolem pěti wattů hrají proklatě nahlas.
24.10. Australská bubenice Belinda „Lindy“ Morrison se narodila 2. listopadu 1951 v Queenslandu. Její první kapela se jmenovala Shrew a působila v letech 1976 a 1977.
23.10. Musím se přiznat, že jsem si minulý měsíc dost lámal hlavu nad tím, jak co nejlépe článek o vizualizaci hudby podle metody Garyho Willise zpracovat, aby téma bylo pokud možno co nejlépe srozumitelné a dalo se z něho co nejsnadněji čerpat.
22.10. Pozor, přátelé, pozor! Na první pohled nevypadá tato kytara vzhledem k některým předchozím ukázkám v minulých dílech příliš výjimečně. Ale to je omyl prvního pohledu. Ze dvou důvodů. Takže za prvé design.
21.10. Když Keith Moon jako sedmnáctiletý nastoupil na místo bubeníka po Dougu Sandomovi, výrazným způsobem ovlivnil, či spíše doplnil, mozaiku zvuku a celkového feelingu The Who, kapely, která se nesmazatelně vepsala do rockové historie jako jedna z top formací.

1-10 (1959) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 další posounout vpřed na konec