muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
seriály
09.06. Jedna vůbec z prvních otázek týkajících se bubnů zní: Proč jsou korpusy vyrobené právě ze dřeva? Správná odpověď asi není. Pravděpodobně to ale vychází ze stavby dřívějších nástrojů, jako jsou třeba housle.
07.06. Jeden z nejvlivnějších baskytaristů přelomu sedmdesátých a osmdesátých let, který si vydobyl jméno nejen coby super funkový basista nebo polovina autorského dua kapely Chic, ale i coby špičkový producent, který pomohl produkovat nejúspěšnější alba Diany Ross, Madonny, Roberta Palmera, Roda Stewarta a dalších.
06.06. Norský multiinstrumentalista a zpěvák Einar Solberg je znám především jako mozek progresivně metalové formace Leprous, ale řadu let působil se svými spoluhráči jako Ihsanova doprovodná kapela a naživo vypomáhal i kapele Emperor.
05.06. Americká bubenice Kelsey Cook, známá také jako Drummer Girl - KC, pochází k Kansas City, ze státu Missouri. Na rozdíl od mnoha jiných talentovaných hudebníků, KC nevyrůstala v hudební rodině odmala obklopená muzikou, ale hudba si našla jí.
04.06. Dnes nás čeká seznámení s rytmickými hodnotami a jejich dělením a spojováním. Rytmus znamená dělení času na úseky podle určitých pravidel. Vezmeme-li si jakoukoliv jednoduchou skladbu v tempu třeba 120 BPM neboli úderů za vteřinu, ...
03.06. Tak, a problém. Ale vlastně ne. Přiznám se hned od začátku, že nebudu moci dodržet potřebnou míru objektivity, když budu psát o Woodstocku a jeho odkazu. Proč? Protože to je moje srdeční záležitost jako hrom. Nakonec ale proč ne?
02.06. Ještě lehké doplnění k minulému dílu, k tématu o výztuze krku. Šroubem otáčejme vždy maximálně o čtvrt až půl otáčky a ihned nebo po chvíli zkontrolujme, co se s krkem děje, případně otáčejme dál, je-li to třeba.
01.06. Únava je potvora, obzvláště pokud máte na krku termín. Není vůbec žádná náhoda, že se v angličtině používá výraz deadline. Máloco vás totiž dokáže přivést na pokraj fyzického i psychického zhroucení tak spolehlivě, jako když nestíháte termín.
30.05. „Píšu hudbu více než třicet let a hraju na kytaru více než dvaatřicet let, napsal jsem přes dvě stě skladeb, takže otázka, jaké jsou mé základní hudební vzory, je dost nezodpověditelná. Na začátku byli Hendrix, The Who a Ramones.
29.05. I když má Billy Gibbons ve své sbírce hodně customů, přece jen málo co může lépe designově sedět k rozlehlým pláním Státu osamělé hvězdy, jako právě tato jeho „kraví“ kytara. No, říkejme raději Cowcaster.

1-10 (1871) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 další posounout vpřed na konec