přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
seriály
15.10. Oblast, kterou jsme tak trochu při našich exkurzích do historie rocku obcházeli a která si to tedy rozhodně nezaslouží, to je fúze, pro kterou se již vžil zevšeobecňující název folk rock.
14.10. Jeden z nejvýznamnějších kontrabasistů naší doby, jehož kariéra se datuje od začátku šedesátých let. Jeho hlavním stylem je klasický jazz, ale jako studiový hráč se objevil na nahrávkách celé plejády ať už jazzových, popových nebo rockových hvězd,...
13.10. Ke Corganovi a jeho Smashing Pumpkins jsem se dostal v polovině devadesátých let, kdy v podstatě nebylo možné nenarazit na tuto kapelu a jejich dvě super úspěšná alba Siamese Dream a Mellon Collie and the Infinite Sadness.
12.10. „Pivo dělá hezká těla...“, kdo by neznal tento song, navíc jistě s pravdivým sdělením, no ne? Dnes totiž svou sestavu představuje Ota Hereš, zakladatel kapely Alkehol, která, pokud vím, do dnešního dne vydala na osmnáct alb a je jednou z úspěšných a nezničitelných stálic naší rockové scény.
10.10. Ne každý bubeník si vystačí s klasickou kombinací hi-hat, ride a crash a mnoho z nás hledá nové zvuky a barvy, kterými ozvláštníme a zvukově zpestříme svoji hru. Minule jseme si povídali o tamburinách,...
08.10. Podivín není žádné vymyšlené místo z pohádek pro konání neobvyklých věcí, ale vcelku podivně malé městečko pěšky asi jedenáct kilometrů od Břeclavi severozápadním směrem podél řeky Dyje.
05.10. Přátelé, ze všech těch možností, které nám nahrávací software skýtá, je snadné se zbláznit. A když už si zachováme duševní zdraví, práce nám vůbec nejde od ruky, protože půl hodiny vybíráme, který kompresor použijeme na doprovodný vokál číslo 3.
04.10. Hráčů na více než šestistrunné kytary opravdu není nijak mnoho. Zvláště v našich krajinách. Což ovšem neznamená, že bychom si o nich nemohli nic říct. Ba naopak. Zvláště pak v případě Stephena Carpentera, který ten počet strun z dnes už přece jen nijak zvláštní sedmistrunné kytary „zvedl“ i na osmistrunné nástroje...
03.10. Je jedna z nejtalentovanějších bubenic. Sdílela pódium se širokou řadou hudebních těles, významných hudebníků a interpretů. Patří mezi ně například popová hvězda Alicia Keys, jazzový a soulový muzikant a hráč na vibrafon Roy Ayers a hiphopoví The Juice Crew.
01.10. Dlouhá léta byla svátá trojice - Zildjian, Sabian a Paiste - téměř nedotknutelnou modlou ve světě činelů a nikdo si nedokázal představit, že už za pár let může být situace úplně jiná. Hlavní konkurenti těchto firem přicházeli hlavně z Turecka.

1-10 (1947) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 další posounout vpřed na konec