přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraVzácný unikát k „šéfovým 60. narozeninám“: Warwick Anniversary Thumb Bass

20.12.2018 | Autor: Warwick | sekce: pro muzikanty novinky
Po oslavách 70. výročí od založení značky Framus a 35. výročí firmy Warwick se dalším mezníkem naší společnosti stala oslava 60. narozenin Hanse-Petera Wilfera, zakladatele a obnovitele těchto nástrojových ikon. Při této příležitosti jsme vyrobili jeden z nejúžasnějších nástrojů roku 2018. Tento pozoruhodný příklad skvělého řemeslného umění bude brzy vystaven na nadcházejících výstavách a veletrzích, počínaje zimním hudebním veletrhem Winter NAMM 2019 v kalifornském Anaheimu.

Vyrobena z prvotřídních a vyzrálých dřevin
Nástroj – věnovaný jako narozeninový dar – přebírá originální design modelu Thumb Bass (ručně vyroben poprvé v roce 1985), který reprezentuje značku Warwick jako žádná jiná z jejích baskytar. V duchu firemního sloganu „The Sound of Wood“ (zvuk dřeva) byla tato baskytara vyrobena ze zcela výjimečných a prvotřídních dřevin, z nichž některé zvukově dozrávaly uskladněny téměř 30 let. Záda nástroje jsou vyrobena ze dřeva bubinga pommelé. Průchozí krk se sedmi pruhy kombinuje wenge a bubingu s dýhou z javoru bílého. Divoce mramorovaná textura hmatníku pochází z jádrového dřeva ebenu. Na povrchu těla z masivu bubingy, který se vyznačuje kontrastem sytější a bledší části, matná saténová UV úprava plynule přechází do vysoce lesklého UV laku. Veškeré použité dřeviny disponují certifikací CITES.

Vyzdobena nádhernými detaily
Ještě pro větší zdůraznění výjimečnosti této narozeninové baskytary jsou tělo i část hmatníku pokryty drahokamy, které kopírují dynamiku textury použitého dřeva. Na místě polohových značek a bočních orientačních značek byly použity LED kontrolkami podsvícené safíry. Na ebenových potenciometrech jsou jako orientační značky usazeny diamanty. Rámovaný štítek na šachtě pro elektroniku, kryt výztuže krku i diamanty poseté logo „W“ jsou vyrobeny z pravého zlata. Zlatý třpyt tak zdůrazňuje strukturu dřeva přirozeně sukovité vrchní části těla nástroje.

Brilantní týmový úspěch
Navrhování i výroba této narozeninové baskytary v rámci německého Custom Shopu v Markneukirchenu byla před Hans-Peterem držena v tajnosti až do slavnostní prezentace, která se odehrála 20. července. Přesto takřka všichni zaměstnanci byli nějakým způsobem do tohoto projektu zapojeni. Celý kreativní proces byl velmi podobný procesu výroby nástrojů řady Masterbuilt. Při odhadované celkové hodnotě nástroje přesahující 170 000 dolarů byly možnosti této zakázkové výroby takřka neomezené a doslova v jiném – větším – měřítku. Jako memento nevyčíslitelné hodnoty je výroční model Thumb Bass nyní zavěšen ve společných prostorách sídla společností Warwick, Framus a W-Music Distribution.

“Making the Instrument” video:
https://www.youtube.com/watch?v=eQObHiMfMWE

Pro podrobnější informace navštivte prosím:
http://www.warwick.de
http://www.w-distribution.de

Po oslavách 70. výročí od založení značky Framus a 35. výročí firmy Warwick se dalším mezníkem naší společnosti stala oslava 60. narozenin


Po oslavách 70. výročí od založení značky Framus a 35. výročí firmy Warwick se dalším mezníkem naší společnosti stala oslava 60. narozenin

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/02

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-novinky/Vzacny-unikat-k-sefovym-60-narozeninam-Warwick-Anniversary-Thumb-Bass~20~prosinec~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.