muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatní nástrojeSTEINBERG

27.8.2002 | Autor: Mediaport | sekce: pro muzikanty novinky
Cubase SX pro PC
Cubase SX, který nahrazuje stávající verze Cubase VST Score a Cubase VST/32, není pouhým upgrade oblíbené řady audio midi software, neboť došlo k jeho kompletnímu přebudování. Velkých změn se dočkalo zejména uživatelské rozhraní - namísto dřívější "Arrange Page" zde najdete Project Window, které umožňuje interaktivní grafickou editaci s přesností samplu v reálném čase. Cubase SX disponuje zcela novou řadu MIDI funkcí a postupů. Kromě MIDI efektových procesorů jsou zde vylepšené funkce 'swing' a 'groove'. Nová složka stop umožňuje editovat simultánně všechny jednotlivé stopy obsažené ve složce. Dalšími novinkami jsou přehledná automatika všech parametrů a vylepšený "Inspector" mimo jiné i o řadu nových klávesových zkratek. Uživatele zajisté potěší začlenění funkce neomezených Undo/Redo. "Offline-Process History" umožňuje návrat k jednotlivým procesům i po uložení a novém otevření Project Window.
Cubase SX obsahuje rovněž editor smyček a zcela nový 32-bit mixér, přičemž je k dispozici i 5.1 Surround. Nově je zde i videostopa s průběžným náhledem. Nástroje pro tvorbu partitur jsou převzaty z Cubase Score VST 5.1. Jsou zde zcela nové VST nástroje, audio efekty, midi efekty a editační nástoje, např. nový analogový syntetizátor A1 od firmy Waldorf nebo SPL De-Esser a QuadraFuzz. Cubase SX byl obohacen o novou řadu integrovaných funkcí pro práci se zvukem, včetně algoritmu Prosoniq MPEX pro vysoce kvalitní časovou kompresi/expanzi a ladění. Algoritmus Apogee UV22HR umožňuje dithering ve vysokém rozlišení z 24bitových zdrojů. Cubase SX je prvním produktem, který plně podporuje technologii VST System Link. Jedná se o propojení a přenos synchronizace, základních ovládacích funkcí, audia nebo MIDI dat mezi vícero pracovními stanicemi, vybavenými kompatibilním software (VST) a hardware (ASIO).

Psáno pro: časopis Muzikus 2002/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-novinky/STEINBERG~27~srpen~2002/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.