přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraRockBag Genuine Handmade Leather Bag - kytarový gigbag

25.4.2018 | Autor: Tomislav Zvardon | sekce: pro muzikanty novinky

RockBag Genuine Handmade Leather Bag - kytarový gigbag


Novinkou firmy RockBag patřící je velmi imageový gigbag nazvaný jednoduše „Originální ručně vyráběná kožená taška“. Nemám možnost gigbag aktivně používat delší dobu, takže nemohu říct, co všechno vydrželo, a co všechno se zničilo, ale mohu se s vámi podělit alespoň o své dojmy z prvního ohledání a krátkodobého využívání. Gigbag je určen primárně pro běžné typy elektrických kytar jako Strat, Tele, Les Paul, SGéčko Superstrat atd. Už na první pohled a dotek je vidět, že je futrál opravdu poctivě a pečlivě ušitý z kvalitních materiálů. V „manuálu“ najdeme, že byla použitá vybraná buvolí kůže. Nejsem v tomto bohužel odborník, ale kůže mi přijde opravdu kvalitní a mohla by něco vydržet. Pro mne škoda, že nedělají i verzi v hnědé barvě, která dle mého časem dostává daleko hezčí patinu než zde použitá černá. Celkový, řekněme rockově laděný, design futrálu dodávají silné chromové konce všech zipů, nýtů na madla a výraznou bílou nití obšité spoje. Poctivá kůže se samozřejmě projevila i na váze. Gigbag váží bohužel pět a půl kila. Pokud v tom budete nosit poctivého Les Paula, budete mít na zádech, myslím, pěkně naloženo. Velkou pochvalu určitě zaslouží množství kapes. Kabely, noty o velikosti A4, telefon, peněženka atd., vše by se vám tam mělo krásně vejít. Plus dávám také za kožené záplaty uvnitř futrálu v místě hlavy nástroje, kde, jak to určitě znáte, se futrály často rozedřou o konečky strun. Moc se mi líbí také 80 mm silné, bavlněné polstrované popruhy na záda. A teď asi to nejdůležitější, a to vlastní ochrana nástroje. V popisu je sice uvedeno, že je bag vypolstrován pěti vrstvami a ještě zesílený 40mm okrajem po stranách, což je super. Nicméně zepředu a zezadu bagu mi to přijde přeci jen málo. Druhá věc, která mi trochu chybí, je nějaké pořádné zesílení spodní strany futrálu nebo její třeba pogumovaní. Přece jen ho budete pokládat někde na zem, ne? Je zde sice aspoň přidaný pruh kůže, ale jak dlouho vydrží, než se prodře, neumím odhadnout. To by se ukázalo při delším používání. Pokud hledáte designový a poctivě ušitý kožený obal pro svoji kytaru, který vám bude ladit třeba s vaší bundou, pak vám může tento gigbag udělat radost a dobře vám sloužit.

Technická specifikace
hardware kovový
vnitřní výška 105 cm
vnitřní šířka 38 cm
vnitřní hloubka 5 cm
max. délka těla 55 cm
hmotnost 5,5 kg


Web
warwick.de/en/Home.html

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/04

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-novinky/RockBag-Genuine-Handmade-Leather-Bag-kytarovy-gigbag~25~duben~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.