přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatní nástroje ROLAND - Edirol MIDI & Audio Captures, UM-1, USB MIDI Interface cable, UA-1DUSB Audio Capture Interface, UA-3D - USB Audio Capture Interface with 5.1

27.11.2002 | Autor: K-Audio | sekce: pro muzikanty novinky
Edirol MIDI & Audio Captures
Roland bojuje na více frontách, jedna z jeho divizí Edirol přichází na pomoc především domácím, ale také profesionálním studiím a muzikantům s ucelenou řadou MIDI a audio zařízení. Všechna pracují jak pod Windows 98/Me/2000, tak i pod MacOS 9. Povězme si stručně o několika reprezentantech. Mají jednu zajímavou společnou vlastnost, nejsou totiž kompatibilní s čipsetem PC motherboardů řady VIA Apollo, takže se nejprve dotažte svých PC, jestli budou s vaší novou krabičkou chtít kamarádit, tedy zda náhodou nepoužívájí právě takový MB.

UM-1USB MIDI Interface cable
Nejjednodušší z celé řady je MIDI interface, jehož velkou předností je to, že nepotřebuje externí napájení, jelikož využívá napájení z počítače přes konektor USB. Nabízí jedno připojení MIDI In/Out a to je vše. Celé zařízení je lehoučké (mnohem lehčí než váš mobil) a strčíte ho do kapsy. Cca 50stránkový, velmi podrobný manuál a CD-ROM (ovladač, OMS a FreeMIDI SW pro MacOS) jsou přirozeně přibaleny, jako u každého zařízení řady. Instalace je nad slunce jasnější, totiž strčíte CD-ROM do mechaniky a propojíte externí MIDI zařízení (např. klávesy) s počítačem, který se (jak je u USB dobrým zvykem) začne okamžitě shánět po ovladači, jenž si sám najde na CD. That's it! Existuje i verze UM-1S, která má MIDI In/Out konektory přímo na sobě, namísto MIDI kabelů. Cena s DPH: 2760 Kč.

UA-1D
USB Audio Capture Interface
S tímto zařízením můžete bez problémů stáhnout kvalitní zvuk z jakéhokoliv audio zdroje. V jeho výbavě je totiž Digital Audio In/Out jak Coaxial, tak S/PDIF Optical, Full Duplex. Tudíž není problém komunikovat s DAT rekordérem, MD playerem či herní konzolou beze ztráty kvality zvuku a díky digitálnímu přenosu je také zajištěna vysoká kvalita přenesené informace. Signal processing je na 16 bitech, se vzorkovací frekvencí 44,1 kHz. Jako v předchozím případě ani zde není nutné externí napájení, jelikož jde opět o USB zařízení, které si energii odebírá z počítače. Tíha 110 g (s mobilem již srovnatelná) je i zde velmi příjemná. Existuje i verze téhož zařízení UA-1A, která má namísto Optical konektorů druhý pár Coaxial. Co najdete na CD? Ovladač MME a Sound Manager. Málem bych zapomněl - přidán je dárek, WinDVD verse 3.1 (skvělý SW DVD player!). Manuál je vyšší, tedy má "jen" 36 stran, ale zato v pěti jazycích. Cena s DPH: 5390 Kč.

UA-3D
USB Audio Capture Interface with 5.1 Dolby Digital Surround system
Tak tohle už začíná být husté. Krabička vám totiž už umožňuje pracovat s 5.1 zvukem! Její rozměry 20x 12x 3 cm a tíha 260 g nijak nenasvědčují, co výjimečného se skrývá pod její stříbřitou "kapotou". Kromě Coaxial In/Out je zde S/PDIF Optical In/Out, USB konektor, kytarový vstup s velkým jackem a mikrofonní vstup s přepínačem dyn./con. a sluchátkový výstup. Potenciometry jsou tři - dva tahové (kytara/mikrofon + audio IN) a jeden kruhový pro Audio OUT se čtyřmi kontrolkami, informující o úrovni zvuku na výstupu. Jde opět o Full Duplex interface, s převodníkem na 18 bitech, vzorkovací frekvence 32/44,1/48 kHz. Pracovní rozsah frekvence zvuku je 20 Hz - 20 kHz. I tahle krabička si bere energii přes USB. Na dvou CD najdete kromě ovladače pro WIN98/Me/2000/XP a MacOS 9+, opět WinDVD verse 3.1 a CoolEdit Pro LE SW pro WIN, k editaci zvuku. K této SW Light verzi je od autorské firmy Syntrillium SW k dispozici formulář pro zájemce o výhodný upgrade na Professional verzi, kterým ušetříte 150 USD vůči běžné ceně 399 USD. Full verze umí mixovat až 64 audio stop, podporuje MIDI/SMPTE synchronizaci a také ActiveMovie/DirectX pluginy. Manuál je ve srozumitelné angličtině, 70 stran. Přibalen je USB cable. Moc pěkná věcička! Napájení - USB. Cena: 10 440 Kč.

Psáno pro: časopis Muzikus 2002/10

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-novinky/ROLAND-Edirol-MIDI-Audio-Captures-UM1-USB-MIDI-Interface-cable-UA1DUSB-Audio-Capture-Interface-UA3D-USB-Audio-Capture-Interface-with-51~27~listopad~2002/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.