přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatní nástrojeHK AUDIO

30.6.2002 | Autor: Music Data | sekce: pro muzikanty novinky

D.A.R.T. (Digital Active Reinforcement Tool)
Jedná se o dvoupásmový aktivní box (osazený 12" + 1" ) využívající nejnovější technologie digitálních zesilovačů, které se vyznačují více jak 90 % účinností. Je vybaven zesilovači o celkovém výkonu 310 W, symetrickým mikrofonním a linkovým vstupem, cinch vstupem, 2pásmovými korekcemi a LED kontrolkami pro stav limitérů. Frekvenční rozsah aktivního systému je od 80 Hz do 19 kHz s citlivostí 105 db /1W/ 1m. Jako u ostatních aktivních systémů od HK Audio se i u aktivního monitoru D.A.R.T. nejedná pouze o reprobox se zabudovaným zesilovačem, ale o aktivní systém s kompletní elektronikou. Mezi funkce systému patří OFR (zaručující optimální zvukové spektrum při jakékoliv hlasitosti, redukuje vlastní šum, eliminuje fázové problémy), MultiBand Limiting (3 oddělené limitéry pro všechny frekvenční rozsahy zajišťující větší tlak v basech, čisté středy pro srozumitelnost mluveného slova a brilantní a čisté výšky a ochraňující reproduktory před přetížením), Subsonic Filter (pro vyšší výstupní výkon v použitelném frekvenčním pásmu chránící zesilovač a reproduktor před ultranízkými frekvencemi), 24db/Electronic Crossover (výhybka se strmostí 24 dB/oktávu s fázovou korekcí s nulovými signálovými a výkonovými ztrátami) a DuoTilt (dva otvory na spodní straně boxu pro umístění na stativ pod různým úhlem pro efektivní využití vyzařovací energie a zamezení nežádoucích akustických odrazů). (Music Data)

Linear 3
Další novinkou u HK Audio je řada reproduktorových boxů. V nabídce jsou kompaktní dvoupásmové boxy LR 112 (osazen 12" + 1" s hornou 60'x 40', výkon 300 W, citlivost 102 dB, 8 Ohm) LR 115 (osazeno 15" + 1", 60'x 40'hornou, výkon 300 W, citlivost 102 dB, 8 Ohm) subwooferem LR118 Sub (osazeno 1 x 18", 400 W, citlivost 102 dB, 4 Ohm, pasivní výhybka na 150 Hz) a monitory LR 112 M (osazeno 12" + 1" s hornou 60'x 40', výkon 300 W, citlivost 106 dB, 8 Ohm), LR 115 M (osazeno 15" + 1" s hornou 60'x 40', výkon 300 W, citlivost 106 dB, 8 Ohm).
Subwoofer LR 118 Sub, který je určen pro boxy LR 112 a LR 115, je vybaven pasivní výhybkou na 150 Hz pro optimální rozdělení signálu pro satelity a subwoofer, M20 závitový úchyt pro distanční tyč pro satelity a LightGuidet Display. Všechny ostatní reproduktorové systémy HK Audio - Linear3 jsou vybaveny dělící výhybkou 2 kHz/12 dB oktávu, dynamickou ochranou pro 1" zářič a standardními Speakon konektory.
Specialitou této řady je např. DuoTilt, což je systém dvojitého upevnění satelitů na stativ pod různým úhlem. Tímto jednoduchým nastavením lze plně využít celou plochu vyzařovací energie (špatným nastavením dochází až k 50% ztrátám) a zabránit nežádoucím odrazům od stropu (způsobujícím často fázové posuny). Mezi další speciality patří funkce SoundField Selector, což je možnost volby dvou vyzařovacích charakteristik pro výškový reproduktor. Tato funkce umožňuje zvolit mezi produkcí v malých (Close) a větších (Regular) prostorách. Volba charakteristiky je zobrazena na LED kontrolce LightGuidet. Tato funkce ale není pouze kontrolka jednotlivých charakteristik, ale hlavně unikátní funkce, kdy "zvuk opravdu vidíte". Pokud LED kontrolku vidíte jasně a konkrétně, nacházíte se v pásmu plného zvuku. Pokud LED kontrolku vidíte slabě a nejasně, nacházíte se v pásmu -6 db. Tato funkce je dobrá pro rychlé nastavení soustavy bez nutnosti akustické kontroly.

Psáno pro: časopis Muzikus 2002/05

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-novinky/HK-AUDIO~30~cerven~2002/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.