přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraAmptweaker: DepthFinder

26.9.2018 | Autor: Warwick | sekce: pro muzikanty novinky

Amptweaker: DepthFinder


Dopřejte vaší efektové smyčce či pedalboardu „lampové“ parametry Resonance a Presence. Aktivní ekvalizér DepthFinder vám pomůže oživit ty nejhlubší i ty nejvyšší frekvence.
Jednou z klíčových vlastností lampových zesilovačů je, že jejich koncové stupně pracují s mnohem nižším činitelem tlumení než je tomu v případě tranzistorových nebo digitálních zesilovačů. Staré lampové zesilovače využívaly parametr Presence k vyrovnání útlumu v pásmu vysokých frekvencí; jinými slovy k zesílení výškové odezvy a vytvoření živějšího zvukového charakteru. V 90. letech minulého století se u modelu zesilovače 5150 objevil také parametr Resonance, který funguje na stejném principu, avšak v basovém pásmu – tzn. zesiluje basovou odezvu tam, kde to obvykle „zařizují“ reproduktor s reproboxem.  Hráč si pomocí tohoto parametru může dle svých preferencí nastavit „pevnost“ zvuku, která je žádaná především u herních technik, jako je palm-muting nebo tzv. stopky. S těmito dvěma parametry dnes obvykle pracují především lampové zesilovače, tranzistorové je mají k dispozici jen zřídka. Výsledkem je, že tranzistorové zesilovače mohou znít někdy až moc přiškrceně.
DepthFinder je tedy možné charakterizovat jako aktivní ekvalizér, který simuluje chování parametrů Resonance a Presence, avšak – bez nutnosti umístění těchto prvků v koncovém stupni. Co to znamená? Znamená to, že tyto dva parametry můžete využít v kombinaci se zesilovačem, který jimi nedisponuje. DepthFinder stačí jen zapojit do efektové smyčky. Tato pomůcka funguje skvěle i při tvorbě  zvuku vašeho pedalboardu, kde je nízký činitel tlumení zásadním faktorem celkového zvuku. S pomocí DepthFinder můžete tranzistorovému zesilovači velice snadno propůjčit feeling lampového zesilovače a rozšířit jeho frekvenční odezvu (DepthFinder totiž zesiluje nejnižší i ty nejvyšší frekvence).
DepthFinder je možné zapojit také do smyčky jakéhokoliv pedalboardu a využít ho jen v případě některých presetů – tam, kde potřebujete živější a důraznější zvuk.

Video ukázka:
www.youtube.com/watch?v=6901Z8eHZlQ&frags=pl%2Cwn

Pro více informací navštivte:
amptweaker.com
www.w-distribution.de

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/11

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-novinky/Amptweaker-DepthFinder~26~zari~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.