muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýwww tipy

18.1.2018 | Autor: Ibrahim Hassan | sekce: pro muzikanty - články

www tipy


www.porteranddavies.co.uk
Dotykové monitory
Porter and Davis je britská firma vyrábějící dotykové monitory především pro bubeníky. Jedná se o monitorový systém, který převádí zvuk do platformy tak, aby člověk cítil vibrace. Pro bubeníky tak vyrábí několik „zesilovačů“, které jdou potom do platformy ve formě bubenické stoličky. Pro basisty a ostatní nástroje vyrábí KT Platform monitor na podlahu, do kterého se takto převádí signál ze zesilovače.

www tipy


onkartgromt.no/bass/
Basové efekty, které vydrží
OnkartGromt je norská firma, která se zaměřuje na efekty pro baskytaristy. Efekty údajně vyrábějí tak, aby vydržely drsné zacházení na turné. V nabídce mají osm efektů: oktáver, obálku filtru, tremolo, ekvalizér/filtr, kompresor, booster a dva typy distortionů. Efekty se prodávají v cenové hladině 200-300 dolarů a na stránkách najdeme i audio a video ukázky.

www tipy


www.gheffects.com
Efekty z Izraele
Firma Greenhouse Effects sídlí v Izraeli a zabývá se ruční výrobou kytarových a basových efektů. V nabídce mají celou škálu efektů - od několika fuzzů a overdrivů přes delay, booster, chorus, tremolo a phaser až po několik distortionů. Na stránkách najdeme videoukázky. Na tyto efekty hrají třeba Yossi Sassi nebo Or Lubianiker.

www tipy


www.greuteraudio.ch
Švýcarské handmade efekty
Sascha Greuter je kytarový a zvukový nadšenec, který pochází ze Švýcarska. Vyrábí kytarové efekty - několik typů boostů, fuzz, několik typů overdrivů, wah pedál a jednu kombinaci overdrivu a boostu. U všech efektů jsou videoukázky. Efekty fungují na kytaru i basu a pohybují se v cenovém rozmezí dvě stě až čtyři sta dolarů. Dělá i efekty vyloženě na zakázku.

www tipy


www.accuracybasses.com
Akurátní baskytary
Accuracy Basses je menší španělská firma vyrábějící luxusní baskytary ve stylu Fodera. V nabídce mají tři základní typy a jeden signature nástroj. Vše je ale otázka dohody a vyrábějí i nástroje na zakázku. Především si lze ale vybrat z různých druhů dřeva na tělo, top i krk. Do nástrojů dávají vlastní snímače a elektroniku. Na jejich nástroje hrají Anthony Wellington (Victor Wooten Band) nebo španělští virtuozové Alain Pérez a Javier Martín.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/01

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/www-tipy~18~leden~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.