Muzikus.cz homepage

žádnýwww tipy

3.1.2017 | Autor: Ibrahim Hassan | sekce: pro muzikanty - články

www tipy


www.chemistrydesignwerks.com
Jedinečné pedalboardy

Se zajímavým nápadem přišli ve firmě Chemistry Design Werks z Minnesoty. Vyrobili totiž pedalboard, který tak trochu připomíná stavebnici Merkur. V podstavě jsou vyvrtané otvory, kterými se dají protahovat kabely, ale i upevňovací pásky, a jednoduše tak lze přichytit efekty k základně, aniž by bylo třeba používat suchý zip. K základně se dá přimontovat i druhé patro, případně další základny, a nastavit si tak pedalboard podle vlastní potřeby.

www tipy


www.stonefieldmusic.com
Netradiční baskytary

Novozélandská společnost kytaráře Tomma Stanleyho se zabývá stavbou basových kytar. Při výrobě používá poněkud překvapivě prvky z akustických nástrojů, jako třeba kobylku, která připomíná kontrabasovou, nebo ladicí mechaniku na struníku. Vedle toho používá zajímavá dřeva na hmatník (eben, palisandr, ale i zebrano či kohwai) i na tělo (cypřiš, javor, akát, ořešák černý nebo anigre a zebrano).

www tipy


www.lkpr.co
Sluchátka ze dřeva

Firma LKPR Headphones z kanadského Bromontu je nedávno založená společnost, která vyrábí sluchátka. Výjimečná jsou především tím, že jsou jejich krytky vyrobeny z javorového dřeva a obroučky jsou z kůže. Výhodou sluchátek je, že se dodávají s odnímatelným kabelem jack-cinch, který společnost rovněž vyrábí, a vypadává se, že je podstatně odolnější než klasický sluchátkový kabel.

www tipy


www.quickguards.com
Pickguardy na zakázku

Jedinečné pickguardy vyrábí firma Quickguards z floridského Delandu. Vyrábí pickguardy na všechny možné kytary - Straty, Telecastery, Jaguary, Gibsony, Epiphony a Gretsche, Ibanezy a Washburny -, ale i baskytary - Precision, Jazz, Music Man, Lakland. Dokážou ale udělat i pickguard na zakázku, jak tvarově, tak vzhledově.

www tipy


www.dripelectronics.com
Analogové vintage studiové efekty

Gregory Lomayesva a jeho firma Drip Electronics ze Santa Fe v americkém Novém Mexiku se zabývají výrobou analogových efektů s vintage zvukem. Jedná se především o studiové efekty s jednoduchým DIY (do-it-yourself) designem. V nabídce mají kompresory, ekvalizéry, mikrofonní předzesilovače, syntezátory a další výrobky.

Psáno pro: časopis Muzikus 2017/01

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/www-tipy~03~leden~2017/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.