přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýwww tipy

2.3.2017 | Autor: Ibrahim Hassan | sekce: pro muzikanty - články

www tipy


www.trickfishamps.com
Nové aparáty pro basisty

Nová butiková firma z kalifornského Simi Valley, která se soustřeďuje na aparáty pro basisty. Za firmou stojí Richard Ruse, který pracoval pro SWR, KRK a JBL. Během dvou let dokázal vyvinout aparáty, které zaujaly hned několik hvězdných hráčů, mezi jinými Jimmyho Haslipa, Jerryho Jemmotta nebo Rica Fierabracciho. V nabídce je zatím jeden tisíciwattový digitální zesilovač a šest kabinetů ve dvou velikostních řadách, všechny s neodymovými reproduktory Eminence.

www tipy


templeboards.com
Sofistikované pedalboardy

Dva roky stará kanadská firma přišla s výborným konceptem pedalboardů. Je to trochu stavebnice, jejímž základem je děrovaný pedalboard a k tomu si lze dokoupit, co je potřeba. Třeba jack patch, kde se setkávají jackové kabely, výstupy pro síťový kabel, kovové destičky, které se připevní zespoda k pedálu a díky nimž se pak efekt snadno umístí kamkoliv na pedalboard, nebo také náhrada suchého zipu v podobě oboustrané lepicí destičky apod.

www tipy


truetone.com
Kytarové efekty a zdroje

Firma, která vznikla ze zaniknuvší Visual Sound a jejíž majitel Robert Weil se vždycky snažil dělat vlastní efekty, které by mu vyhovovaly. Ve Spring Hill v Tennessee tak vznikají jedinečné duální efekty, jako třeba Jekyll & Hyde (overdrive/distortion), H2O (chorus/echo), Route 66 (overdrive/kompresor), VS-VX (dvojitý overdrive) nebo také Time Bandit (efekt, který sejme tempo z nahrávky a pošle jej do vašeho delaye). Vedle toho také dělají uznávané zdroje CS7 a CS12 pro napájení pedalboardů.

www tipy


www.czech-ease.com
Cestovní kontrabasy

Firma není z Čech, jak napovídá název, ale z New Yorku a jejím cílem je vyrábět kontrabasy, které nezaberou tolik místa jako ty klasické. Respektive se jedná o jediný výrobek Czech-Ease JR, u něhož je oproti klasickému kontrabasu zmenšena spodní část těla a tím se i šetří místo. Přes výraznou úpravu si nástroj uchovává svůj basový zvuk. Na tento kontrabas hraje např. Esperanza Spalding, Dave Holland nebo Nathan Peck.

www tipy


kumudrums.com
Bicí z Finska

Firma Pekky Helanena z předměstí Hämennlinny se zabývá ruční výrobou bicích nástrojů. V nabídce mají buď bicí sady, nebo samostatné virbly. Základem jsou sady z finské břízy, ale v nabídce jsou i mahagonové nebo javorové sady. Virbly nabízí z finské břízy, mosazi, hliníku nebo kompozitu. Povrchovou úpravu lze mít buď tovární nebo custom, podle přání. Mezi zákazníky patří i Steve Ferrone, Matti Johansson (Korpiklaani) nebo Ville Valo (HIM).

Psáno pro: časopis Muzikus 2017/03

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/www-tipy~03~brezen~2017/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.