muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukYllas

23.07. | Autor: strýček Yllas | sekce: pro muzikanty - články

YllasAhoj strýčku,

mám na tebe technický dotaz. Nedávno jsem koupil pro naši partu za dobrou cenu krásně stavěné bedny na zpěv (pozůstalost po nějakém muzikantovi). Osazení repráků se mi moc líbilo (Eminence Gamma - bass, výškáč BC - DE 250/8), zesík Dexon AZ 300 W + 100 W, ale: bedna zní strašně plechově. Je tam strašný rozdíl mezi citlivostí basáku (asi 98 dB) a výškáče (107 dB). Zkouším výšky všelijak upravovat - kondíkama a odporama. Zvuk porovnávám s RCF 10, ale stále jsem nedospěl k žádnému výsledku. Také to pouštím přes powermix ekvalizér, vypadá to, že problém je někde kolem 1-2 kHz. Strašně to zdůrazňuje zpěv (Dylan i na starých nahrávkách mečí jak koza a hodně to zesiluje foukačku). Při přepnutí na RCF se zdá tahle bedna zahuhlaná, ale po chvilce zjistíš, že ten zvuk je přirozený,přehledný a příjemný. Kdybys měl nějaký nápad, tak prosím poraď.

Díky a moc tě zdravím.
Placka


Milý synovče,
ty proklatě krásné a plechově znějící reprobedny musíš změřit, jinak se pohybujeme v oblasti spekulací, co kdo slyší, nebo neslyší. Ten telefonní
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2021/07 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2021/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Yllas~23~cervenec~2021/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.