muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraYllas

20.12.2002 | Autor: strýček Yllas | sekce: pro muzikanty - články
Milý strýčku, rád bych se naučil hrát na elektrickou kytaru. Mám jenom obyčejnou španělku. Nevím ale jak začít. Musím se nejdříve naučit hrát na klasickou kytaru nebo můžu hned začít na elektrickou? Jenda
Milý Jeníku, Nejprve si musíš rozmyslet, co od kytary očekáváš. Slávu, přízeň děvčat (?!), radost z hudby, radost z rychlé hry, nebo se ti nechce chodit na pivo a radši budeš cvičit? Chceš hrát sám, chceš hrát hudbu, která se ti líbí, budeš ochoten trávit spoustu času se spoluhráči na zkušebně, chceš skládat vlastní písničky, nebo chceš si jenom zpívat s kytarou (což se velmi často vydává za hraní na kytaru)...? Taky musíš být připraven na spoustu trápení a ústrků, beznaděje a marnosti, protože tato cesta nebývá krátká a ani nevede po vyšlapané pěšince. Až provedeš meditaci sebezpytováním na toto téma, při které se rozhodně nevyplácí si cokoliv nalhávat, jsi připraven na následující řádky.
Můžeš začít čímkoliv. Svět kytary je veliký a vstoupit do něj je možné mnoha různými cestami, a i když cest je více, tak mají mnoho společného včetně toho, že ti kytara nikdy nic neodpustí ani nic nedá zadarmo. Ale pokud jí věnuješ to, co potřebuje, královsky se ti odmění, nebo chceš-li, vše ti s úroky vrátí.
Vždy naslouchej hudbě, která se ti honí v hlavě, a pak ber do ruky kytaru. Však už ty ruce nějak přinutíš zahrát to, co si představuješ. Takže tě vlastně zklamu a neporadím ti nic konkrétního.
Hned jak se vrátím, můžeme zajít na pivo a probrat to. S redakcí nyní komunikuji přes satelit, protože zrovna zkoumám hudební sluch tučňáků v Patagonii. Musím vám říct, že jsou výborní "brejkaři" a rytmus mají v těle, ale asi jsou hluší jako polena. Ještě mne čeká pár pokusů, abych mohl sepsat patřičnou vědeckou práci na toto téma.


Psáno pro: časopis Muzikus 2002/11

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Yllas~20~prosinec~2002/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.