muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

bicíYllas

20.11.2002 | Autor: strýček Yllas | sekce: pro muzikanty - články
Ahoj, strýčku, zakoupil jsem elektro-akustickou kytaru a počal hrát ve stylu Beatles. Tato hra vyžaduje trsátko. Jsem ale spíš folkař a trsátko jsem nikdy moc nepoužíval, netuším, jakou tloušťku (sílu) trsátka mám zvolit pro sólovou hru a jakou pro doprovodnou. Existuje nějaké praktické doporučení, nebo je to pouze věc osobního názoru, vyzkoušení a osobní spokojenosti? Předem děkuji za radu. Jarda
Nazdar Jardo, myslím, že na téma trsátka by se dala napsat několikastránková stať a pořád by bylo o čem hovořit. Obecně však platí, (vzhledem ke stylu, který chceš hrát), že na doprovodnou hru se častěji používají trsátka měkčí. Například 0,60 mm nebo ještě měkčí. Zaleží, jaký zvuk chceš z kytary dostat. Při hraní sól je to přesně naopak - takže raději trsátko tvrdší. Řekněme někde kolem 1 mm a výš. Tohle však není žádný úzus, pouze mé doporučení. Samozřejmě jde skvělý doprovod zahrát i s 2mm trsátkem.
Pokud střídáš během koncertu doprovod, sólovou hru, případně různé techniky, je asi dobré zvolit určitý kompromis a vybrat trsátko, které ti bude vyhovovat pro všechny druhy hry. Na trhu existuje spousta firem a dokonce českých, které nabízejí trsátka snad všech tloušťek, tvarů a velikostí. Takže bych doporučil si jich několik nakoupit a hledat, co ti bude, jednak zvukově a jednak pocitově, připadat nejlepší. Musíš však brát zřetel na to, že na výsledný zvuk a pocit ze hry má vliv také tloušťka strun.


Psáno pro: časopis Muzikus 2002/10

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Yllas~20~listopad~2002/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.