muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýYllas

18.10.2019 | Autor: strýček Yllas | sekce: pro muzikanty - články
Ahoj strýčku Yllasi,

jmenuji se Michal (Majkl) a mám megazapeklitý problém. Hraju na kytaru v jedné kapele, která šla poslední dobu dost nahoru, a tak pořád jen zkoušíme nebo hrajeme. Problém není v hraní ani koncertování, v kapele jsme dobrý kolektiv, který se chce posouvat dál. Co se ovšem stalo, je to, že jsem se totálně zabouchl do naší zpěvačky a nevím, co s tím dělat. Ona je prostě úžasná a určitě je sama, protože tráví celý volný čas s námi nebo pak ve škole. Kapelu jmenovat nechci, nicméně kdybys nás viděl na pódiu, zamiluješ se do naší frontmanky beztak taky. Problém je tu ten, že jsem jednak neměl ještě moc holek, nemám zkrátka zkušenosti a nevím, jak tu holku získat, aniž by to rozbilo třeba kapelu nebo abych ze sebe neudělal totálního idiota či zoufalce. Tohle fakt není sranda a už jsem na tom tak, že to asi vzdám a budu se koukat po nějaké normální holce mimo. Kdybys mi poradil, budu moc rád. Do konce života si neumím představit lepší holku, zároveň ale chci v kapele hrát dál a nechci podělat vztahy s ostatními spoluhráči.

Děkuji, Majkl


Ahoj Michale, Majkle,

nebo jak chceš, abych ti říkal. Tyhle kapelové romány přímo miluji! Koukám, že jsi v pěkně zapeklité situaci, což je s holkama zcela normální věc. Neboj, strýček Yllas je nejen odborník a chodící databáze kolem muziky, zároveň je i přímo psycholog. Z toho, co jsi mi napsal, mohu určitě nějakou radu vyvodit, nicméně neznám hlubší souvislosti a problematiku dopodrobna. Nejdříve použiji frázi „co je v domě, není pro mě“. Tím chci vlastně ale říci toto: Zamyslel ses pořádně, proč se ti ta holka tak líbí? Třeba, když se více zamyslíš, zjistíš, že se ti na ní vlastně líbí jen to vystupování na pódiu a že není vlastně až no tohle nijak odlišná od ostatních holek. Velice špatná chyba je, že ji stavíš doslova na piedestal, což vy mladí zamilovaní děláte. Chce to ale trochu větší rozhled a více se zamyslet nad detaily typu, zda by ti třeba vyhovovala v běžném životě, kde budete řešit i běžné starosti a další věci. Dále nevím, jaké vztahy máte mezi sebou v kapele, podle všeho to ale asi běží a třeba je to výborné. No, pokud o ni opravdu stojíš, důležité je se zachovat jako chlap a zkrátka konat. Tím myslím zkusit ji vytáhnout mimo prostředí, kde jste s kapelou, a nebát se případného odmítnutí. Dalším důležitým bodem je se nedoprošovat a hrát trochu ten známý nezájem, že jo. Buď prostě trochu ten „bad boy“, ale ne zas moc... To je asi tak všeobecně vše, co jsem ti mohl napsat. Opravdu jsem vás dva neviděl spolu a nedokážu posoudit další aspekty věci. Hlavní je se nebát odmítnutí a také názoru ostatních lidí v kapele. Pokud jsou to rozumní lidé, vše poběží dál... Držím palce!

Tvůj Yllas

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/10

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Yllas~18~rijen~2019/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.