muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýYllas

11.10.2018 | Autor: strýček Yllas | sekce: pro muzikanty - články
  Milý strýčku Yllasi,
se zájmem jsem si přečetl tvoje zkušenosti se vznikem not, jak jsi vysvětloval minule, ale mně by zajímalo něco přízemnějšího. Máme kapelu a samozřejmě hrajeme i proto, že na koncerty a zábavy chodí nažhavený holky. Vysvětli mi, proč jsou holky nažhavenější po těch tvrdejch rytmech? To by mě opravdu zajímalo.
Tvůj synovec Martin


Milý synovče Martine,
sice si vůbec nemyslím, že jsou holky nažhavenější po tvrdejch rytmech, jak píšeš, ale proto, že prostě vítají každou možnost, za kterou se částečně schovají a která je před povětšinou pokryteckou společností jakž takž omluví, že opravdu moc chtějí kluky. Obzvlášť kluky něčím přitažlivý. Ale tvůj dotaz byl zvláštní z jiného důvodu. Kdysi dávno, daleko před zápisem not, jsem trávil nějakou dobu s jedním šamanem daleko na Sibiři. Ano, na Sibiři! Co se divíš? Všichni si dnes myslí, že šamani jsou především indiánští, ale není tomu tak. Nejstarší tradice pochází z Evropy a z Asie. A tehdy jsme se do transu dostávali ani ne tak houbičkami, jako spíše rytmickým úderem bubnu. Dvojtónového bubnu, abych byl přesný. Tedy že po úderu z jedné strany zněl jinak než z druhé. A jak jsme bubnovali spolu s tancem, zvyšoval se nám tep. Buben jsme taky neměli před sebou pokaždé ve stejné poloze. Ale už tehdy jsem si všiml, že v některé úrovni mi dunění bubnu rozechvívá vnitřnosti. Zejména střeva. Dlouho jsme to tehdy s kolegou šamanem zkoumali. A až dneska na to postavili subwoofery. Sice se říká, že subsonické nebolli infrazvuky je člověk schopen špatně lokalizovat, tedy určit směr, odkud přicházejí, ale zato je vnímá celým tělem. Proto se podívej, co dělají nižší frekvence s lidmi např. na technoparty hned u reproduktorů. Mnohdy nemusí ani drogovat ani pít a sjedou se, jak zákon káže. A teď si představ, že pravidelně rytmicky, třeba v rytmu srdce, proběhnou tělem záchvěvy infrazvuku. Které třeba ani nemusíš příliš sluchem vnímat. Kmitočty s tepem srdce se sečtou a vznikne silnější vlna. Projde tělem a na lomu hmoty se buď odrazí, nebo zesílí nebo absorbuje. Jak asi vypadá kostra člověka? V lidském těle není jen jediný pletenec kostí, který funguje jako otevřená ozvučnice, ale jedním z nich je hrudní koš a protiváha je pánev. My jsme se šamanem používali tu nejmenší ozvučnici, tedy lebku, ale to je asi pro tvůj případ jedno. Asi ti nemusím vysvětlovat, které pohlaví má v oblasti pánve víc dutin, že? Tedy víc možností na součty nebo útlum vln. A protože jsou vlastně subsonické vlny málo slyšitelné a skoro nelokalizovatelné, od té doby to šaman, já i vy používáme jako zcela nezjistitelné, nepotrestatelné a nedokazatelné afrodiziakum. Samozřejmě jsme si to nenechali patentovat, nejbližší patenťák byl tehdy ve Vladivostoku a vznikl až tři tisíce let poté, co jsme tu metodu už úspěšně používali. Takže vlastně ti tu vyprávím zcela neověřená nevědecká fakta. Tak mě klidně žaluj, ale odpověď je zcela logická, ne? Když k tomu připočteš prvotní plán holek, který nevyžaduje ani infrazvuk a stačí mu jakákoliv záminka, docela dobře to funguje.
Tvůj strýček Yllas

Psáno pro: časopis Muzikus 2017/10

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Yllas~11~rijen~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.