přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýYllas

04.05. | Autor: strýček Yllas | sekce: pro muzikanty - články
Milý strýčku Yllasi,
čtu tvou rubriku a poslední dobou mi přijde, že děsně moralizuješ. Pořád je něco špatně. Jsme závistiví a nepřejícní, jak tvrdíš. Ale to přece s muzikou vůbec nesouvisí. Spousta muzikantů je arogantní a drzá a dělá samé skandály. To se přece k muzikantům hodí, a vlastně to ke každému bohémovi patří. Já si myslím, že s tím děláš moc velký tyjátr. Když někdo udělá dobrou skladbu, tak ji prostě zahraje někde na koncertě a lidi si ji oblíbí. Nikdo neřeší, jestli je závistivý, nebo morální.
Tvůj synovec Pavel


Milý synovče Pavlíku,
to je přesně to jádro pudla, cos napsal. Nikdo to neřeší. Dobrá, vezměme tvou domněnku a pojďme se na ni podívat trošku „vědecky“. Matematika má v oboru logiky poměrně jasno. Buď je tvrzení obecné (obecná teorie), což je třeba tvoje tvrzení, že na vlastnostech muzikantů nezáleží, takže je fuk, jaké vlastnosti muzikanti mají. Předpokládáme, že to jsou dobří muzikanti. Pak toto tvrzení musí platit pro všechny. Nebo je tvrzení existenční (existenční teorie) a to by vypadalo takto: Existuje alespoň jeden dobrý muzikant, u kterého je fuk, jaké má další vlastnosti.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/05 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/05

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Yllas~04~kveten~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
tagy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.