muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatní nástrojeYllas

1.1.2003 | Autor: strýček Yllas | sekce: pro muzikanty - články

Milý Yllasi, jsem profesionální bubeník a chci přejít z elektrických bicích na klasické.Ale kámen úrazu je najít někoho, kdo by poradil, porovnal atp. Každý prodejce chválí to svoje. Ovšem když chci do toho dát peníze, tak nemůžu koukat jenom na to, jak to vypadá.

Pavle, to, co bys měl od své soupravy očekávat především, je odpovídající nástupce doposud používaných elektrických bicích. Záleží tedy především na tom, z jakého důvodu jsi předtím používal elektroniku, zda to bylo kvůli "tichému provozu", nebo ti spíš vyhovovala možnost volit různé typy sad do písniček, případně využívat vyloženě elektronických zvuků apod. Podle toho se pak musíš rozhodnout, jaké průměry bubnů zvolit, jakými blánami je osadit, jaké typy činelů používat apod. To, které značky souprava bude, může při rozhodování přijít klidně až nakonec. Všechny firmy si dobře hlídají, aby cenová hladina u jednotlivých řad odpovídala kvalitativně nabídce konkurence, a tak se v podstatě nemůžeš vyloženě zmýlit. Stejně tak nemá význam porovnávat tu teď nějaké jednotlivé sady, protože o zvolení té, či oné značky nerozhodují většinou racionální důvody, ale spíš její obliba u konkrétního zákazníka. Jak bylo řečeno, důvodů k přechodu na akustickou sadu může být několik a nevím, který z nich je ten tvůj. Pokud bys ale hrál doposud na elektrické bicí kvůli jejich tišší hlasitosti, vol spíš soupravu o menších rozměrech tomů i velkého bubnu, pokud by jsi se rozhodl vybírat si z dražších modelů, pak upřednostni jako materiál břízu. Důležité bude také osadit soupravu blánami, které poněkud ztlumí sustain jednotlivých bubnů. Radím navíc použít tlumící okruží a různé výplně, které firmy k utlumení bubnů nabízejí. Velmi důležité je také bubny spíš podladit, což je jednak opět poněkud ztiší, jednak budou malé průměry znít jako skutečný "big set". Činely rozhodně zvol v co nejnižší hmotnostní kategorii (Dark Thin Crash, Dark Ride, Jazz Ride) a rozhodně na nich nešetři. To by se ti asi ani příliš nepodařilo, protože činely znějící dobře potichu jsou až ve vyšších řadách nabídek jednotlivých výrobců. Šťastnou ruku při výběru ti přeje
strýček Yllas


Psáno pro: časopis Muzikus 2002/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Yllas~01~leden~2003/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.