muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

softwareUbuntu Studio - audio workstation pro vaše PC zdarma

09.03. | Autor: Tomáš Pavelka | sekce: pro muzikanty - články

Ubuntu Studio - audio workstation pro vaše PC zdarma


Máte hluboko do kapsy a chcete si pořídit domácí studio? Předělejte svůj starší počítač na hudební workstation.

Spousta lidí používá doma na muziku kradené programy, u kterých je velké riziko zavirování počítače a které se dají krást čím dál tím hůře, protože firmy si své produkty chrání čím dál tím lépe. Levné (osekané) verze komerčních programů zase neumožňují muzikantovi rozlet.

Je tu možnost, jak tvořit muziku na počítači zcela legálně a ušetřené prostředky za drahé programy se pak dají investovat třeba do hudebních nástrojů. Tou možností je linuxová distribuce Ubuntu Studio.

Jak na to?
Budeme potřebovat průměrný (starší nebo levný nový) počítač, procesor může být ne příliš výkonné „dvoujádro“ (2x 2,5 GHz, postačí ale i jednojádro na cca 2 Ghz), operační paměť potřebujeme minimálně 2 GB (doporučuji raději 4 GB). Volného místa na harddisku potřebujeme minimálně 16 GB (250GB harddisk bych viděl jako minimum, což je dneska směšná kapacita, kterou mají i některé telefony). Stáhneme si Ubuntu Studio a můžeme instalovat (buďto z DVD, nebo z USB flash disku).
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2021/03 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2021/03

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Ubuntu-Studio-audio-workstation-pro-vase-PC-zdarma~09~brezen~2021/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.