přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

baskytaraTony Levin - Dlouhoprstý bandita

27.02. | Autor: Dan Sywala | sekce: pro muzikanty - články
Legendárního amerického baskytaristu Tonyho Levina není nutné dlouze představovat. Proto naše následující povídání berte jako sondu do jeho aktuálních aktivit a komplexní rozbor jeho sbírky nástrojů. V jeho kolekci sice vyčnívá Chapman Stick, ale spektrum je mnohem rozmanitější. To samé platí i pro jeho koncertní plány, které v prvé řadě zahrnují dvě březnová vystoupení v Praze a v Brně na podporu posledního alba Stick Men Prog Noir. Stejně lákavá je však i dvojnásobná zastávka v Praze v průběhu června s kultovní progresivní formací King Crimson, se kterou slibují unikátní sestavu i playlist. V našem rozhovoru jsme zmínili i jeho záliby typu fotografování a blogování nebo zkušenosti se zaměstnavateli typu Petera Gabriela nebo chorvatská ikona jménem Gibonni.

Tony Levin - Dlouhoprstý banditaČeští fanoušci budou mít letos hned několikrát možnost tě vidět naživo. Ale než se k tomu dostaneme, připomeňme turné The Crimson ProjeKCt před několika lety, na které moc rád vzpomínám. Byla to úžasná show kombinující dvě tria. Jaké máš vzpomínky na tuto jedinečnou spolupráci?
The Crimson ProjeKCt byla pochopitelně velká zábava. Adrian Belew je zárukou srandy a hudebního mistrovství. Když nad tím tak uvažuju, tak jsme si naplánovali poměrně rozsáhlé turné, kde jsme kombinovali jak skladby King Crimson, tak i Adrian Belew Tria a Stick Men. Nicméně když se King Crimson znovu rozběhli, přišlo mi to pro fanoušky matoucí, a proto jsme se rozhodli náš „ProjeKCt“ uložit k ledu.

Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/03 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/03

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Tony-Levin-Dlouhoprsty-bandita~14~brezen~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.