přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýStewart Copeland - Střelený dlouhán

10.04. | Autor: Dan Sywala | sekce: pro muzikanty - články

Stewart Copeland - Střelený dlouhán


Stewart Copeland je jméno, které si drtivá většina z nás spojí s legendárními The Police. Avšak jeho role bubeníka v jedné z nejslavnějších rockových skupin všech dob je jen zlomkem jeho rozmanitých aktivit. V průběhu let se věnoval natáčení soundtracků, dokumentů, a jakožto multiinstrumentalista dodnes aktivně rozšiřuje svou sbírku nástrojů.

Ve svém domácím studiu, kde tráví drtivou většinu dne, je obklopen svými shopaholickými úlovky, avšak věnuje se tak rozmanitým projektům, že je dokáže použít všechny. Když však nedávno vykoukl ze své nory a zatoužil po společenském kontaktu na úrovni, založil s několika dalšími hvězdnými kolegy kapelu Gizmodrome. Tím jsem chtěl začít, ale stačilo se Stewartovi zmínit, ve kterém časopise rozhovor vyjde, a vše odstartoval on sám slovy: „Vybavení a nástroje? Paráda! Pojďme se bavit o zesilovačích!“

Jak je libo. V tvé domácí sbírce je hned několik zajímavých kusů, tak nám je, prosím, představ.
V podstatě celý život jsem si chtěl pořídit stack od Marshallu, který by obsahoval hlavu a dva boxy. Podařilo se mi to až nedávno na eBayi, kde jsem si pořídil hlavu z roku 1974 a kabinet z roku 1978, který k tomu pasuje. To opravdu nebylo snadné, ale stálo to za to. Kamaráde, ta věc je hlasitá jako kráva.

Kolik času tak strávíš na eBayi?
V poslední době poměrně hodně. Ale pohybuju se hned na několika stránkách, kde hledám zajímavé nástroje.

Stewart Copeland - Střelený dlouhán


Doporučoval ti nějaké modely v rámci zesilovačů tvůj aktuální spoluhráč v rámci formace Gizmodrome Adrian Belew?
Pár tipů taky proběhlo, ale Adrian moc zesilovače nepoužívá. Veškeré jeho vybavení jde totiž přímo do centrální zvukového systému. Je to trochu svérázný přístup, ale tak mu to vyhovuje.

Každopádně ještě divočejší je v rámci kytar.
To ano. Jeho modely jsou fascinující. Ale neboj se, až vyrazíme na turné, budeme mít za zadkem horu Marshallů. Do toho se musí napíchnout, i kdyby nechtěl! (smích)
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/04 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/04

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Stewart-Copeland-Streleny-dlouhan~10~duben~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.