přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

baskytaraShem von Schroeck - Hrát na basu a zpívat je těžké, jen když o tom přemýšlím

26.10.2018 | Autor: Martin Filip | sekce: pro muzikanty - články

Shem von Schroeck, foto © Timothy Drury


Jeho jméno odkazuje na jednoho Noemových synů. Příjmení naznačuje, že jeho předci byli němečtí aristokraté. To ale zdaleka není na osobě vytíženého a všestranného muzikanta jménem Shem von Schroeck to nejzajímavější. Který baskytarista se může kapele nabídnout jako tenor prověřený operou?

Do Čech zavítal Shem jako baskytarista legendární americké kapely Toto (pokud si náhodou myslíte, že neznáte Toto, najděte si skladbu Africa), která se na konci února zastavila v Praze na svém celosvětovém turné 40 Trips around the Sun. V kosmickém názvu šňůry se neskrývá nic menšího než čtyřicáté výročí těchto (nejen) rockerů. Shem se k nim připojil loni, na pozici, kterou zastávali i Leland Sklar nebo Nathan East. Ve svém životopise má zapsanou spolupráci se spoustou hvězdných muzikantů. Namátkou: Tom Jones, Kenny Loggins (jeho písně se objevily na mnoha filmových soundtracích, například ke snímku Top Gun), David Foster (producent s šestnácti cenami Grammy), Stephen Stills (ano, ten z Crosby, Stills, Nash & Young), Don Felder (lead kytarista The Eagels od roku 1974 do roku 2001).
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/10 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/10

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Shem-von-Schroeck-Hrat-na-basu-a-zpivat-je-tezke-jen-kdyz-o-tom-premyslim~26~rijen~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.