přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraS kytaristou Jiřím Urbanem nejen o novém CD Arakainu - rozhovor se zakládajícím členem Arakainu

01.09. | Autor: Tomáš Pavelka | sekce: pro muzikanty - články

S kytaristou Jiřím Urbanem nejen o novém CD Arakainu - rozhovor se zakládajícím členem Arakainu

foto: Petr Piskač


Vzpomínám, že jsem na Arakain chodil na Novodvorskou, kde jsem je viděl s kytaristou Markem Podskalským. Chodil jsem na ně na „Barču“ (KD Barikádníků), viděl jsem je v Kulturním domě Dopravních podniků... Arakain prostě potkávám celý svůj muzikantský život, vlastně už v době, kdy jsem se teprve začínal vážněji zajímat o rockovou muziku, Arakain už hrál... a hraje stále dál. A nebojím se říct, že se stal českou trashovou legendou.

Málokterá moderní metalová kapela má tak dlouhou a bohatou historii, na jejímž hudebním kontě je tolik dobrých nahrávek. A ty nahrávky poslouchá již několik generací českých rockových fanoušků.
Troufám si říct, že Arakain je moderní kapela. Proč? Protože její hudba neustrnula, vyvíjí se, hudebně se posouvá, zkrátka nehraje třicet let stále to samé. Snaží se držet krok s moderními trendy. Přeci jen je to obdivuhodné, vždyť muzikanti z Arakainu už něco pamatují, takže by se klidně mohlo stát, že nebudou tak progresivní. Oceňuji, že jdou svou vlastní hudební cestou a slepě nekopírují zahraniční kapely. Samozřejmě, vlivu různých světových kapel se nevyhne nikdo.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2019/09 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/09

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/S-kytaristou-Jirim-Urbanem-nejen-o-novem-CD-Arakainu-rozhovor-se-zakladajicim-clenem-Arakainu~01~zari~2019/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.