muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukRudolf Rožďalovský - v roce 2021 „stále tvoří“

26.09. | Autor: Tomáš Pavelka | sekce: pro muzikanty - články

Rudolf Rožďalovský - v roce 2021 „stále tvoří“


Odešel mi můj lampový zesilovač Line 6. Nebyl čistě lampový, ale s procesorem. Co přesně odešlo, jsem nevěděl. Nicméně jsem zjistil, že bude problém ho někde nechat opravit, protože se tenhle typ už několik let nevyrábí a nejsou náhradní díly.

Nechal jsem to asi rok být... Byl covid, nehrálo se. Náhle mě napadla jedna věc: Co kdyby šlo využít funkční součásti zesilovače (elektronky, trafa, jacky a další) a předělat ho na čistokrevnou elektronkovou záležitost? Zavolal jsem Rudovi, přednesl mu svůj nápad a on řekl: „Přivez to a zkusíme to.“ Klaplo to, mám teď doma čistokrevnou analogovou „lampu“. Jednokanál s čistým silným zvukem à la Fender. Protože hraju s krabičkama, zkreslený kanál nepotřebuji. Rudolf Rožďalovský mě nenechal na holičkách a prostě mi předělal zesilovač, jako by to skoro nic nebylo. Jak je to možné? On to prostě umí. Vždyť taky opravoval Marshalla pro Zakka Wyldea... Aha? Ano, je to pravda!

Rudolf Rožďalovský - v roce 2021 „stále tvoří“


Kdo je to vlastně ten Rudolf Rožďalovský?
Domluvili jsme se na rozhovoru, koupil jsem pár plzní a vyrazil jsem za ním kousek za Prahu, do Řitky, kde Ruda bydlí. Povídali jsme si docela dlouho o kapelách, ve kterých hrál a hraje, také o zvučení a o výrobě elektronkových aparatur (zesilovačů, komb, pre-ampů, reproboxů, switchů...) pro kytaristy a baskytaristy.
Když jsem poslouchal, co všechno Ruda zažil, s kým vším hrál, jakých velevýznamných událostí na domácí rockové scéně byl účasten, kolik postavil a opravil zesilovačů, uvědomil jsem si, že mám co do činění s velmi výjimečným člověkem, který se podílel na formování rockové muziky v českých i slovenských krajích.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2021/09 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2021/09

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Rudolf-Rozdalovsky-v-roce-2021-stale-tvori~26~zari~2021/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.