muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

klávesyRoman Dragoun - nepřehlédnutelná osobnost české rockové hudby

05.06. | Autor: Milan Kopecký | sekce: pro muzikanty - články

Roman Dragoun - nepřehlédnutelná osobnost české rockové hudby


Roman Dragoun (64), nepřehlédnutelná osobnost české rockové hudby. Znamenitý klávesista, skladatel a zpěvák nebývalého rozsahu. To všechno je Roman Dragoun, který se do povědomí hudební i nehudební veřejnosti zapsal jako člen skupin Progres, Futurum atd. Jeho životní písní je skladba Zdroj, kterou hraje na všech svých koncertech. Publikum na ni čeká.

Narodil se v dubnu 1956 v Písku do rodiny malíře F. R. Dragouna. Místem, které mu dalo vyniknout a prosadit se, bylo Brno. Roman Dragoun má svůj osobitý styl hry a zpěvu. Svými písněmi tu vypráví, tu apeluje, tu se modlí. Souvisí to s jeho vírou, láskou ke zvuku chrámových varhan a také s dětstvím, které je s praktickým vztahem k Bohu spjaté.

Romane, váš otec byl znamenitým malířem. Bezesporu vás jako dítě na konci 50. a na začátku 60. let ovlivnil. Vzpomenete si, kdy jste začal vnímat ten fenomén umění, co člověka samotného povznáší, zároveň ho to živí?
Viděl jsem, že táta i máma jsou doma. Tatínek byl velmi pracovitý, měl v Písku ateliér, kam chodil. Měli jsme doma spoustu knížek s reprodukcemi. Když jsem s ním šel po městě, tak všechny zdravil, říkal jsem si, že je to vážený člověk. Do mých třinácti let jsme neměli televizi a doma poslouchali vážnou muziku. V Praze jsme měli tetu, a tak jsem jako kluk poznal starou Prahu.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/06 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/06

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Roman-Dragoun-neprehlednutelna-osobnost-ceske-rockove-hudby~05~cerven~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.