muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýRocco Prestia (1951-2020) - Do muzikantského nebe odletěl další výrazný hráč

24.11.2020 | Autor: Ivan Ivanov | sekce: pro muzikanty - články

Rocco Prestia (1951-2020) - Do muzikantského nebe odletěl další výrazný hráč


Francis „Rocco“ Prestia, zakládající baskytarista legendární funkové kapely Tower of Power, zemřel 29. září 2020 ve věku 69 let. Do muzikantského nebe odletěl další výrazný hráč, který měl nepřeslechnutelný styl a jeho hru bylo možné poznat po pár tónech. V kapele Tower of Power vytvořil s Davidem Garibaldim neskutečně groovující rytmiku.
Zakladatel a saxofonista Tower of Power Emilio Castillo na facebookové stránce kapely napsal: „Náš drahý Rocco včera v noci zemřel pokojně se svou rodinou kolem sebe v hospici v Las Vegas. Některým z nás bylo požehnáno, že jsme s ním měli tu možnost během několika posledních dnů prohodit pár slov na rozloučenou, a za to jsem vděčný. Za posledních dcacet let vedl dlouhý boj a nyní je s Pánem a nebe je jeho domovem.“ dodal Castillo.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/11 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/11

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Rocco-Prestia-19512020-Do-muzikantskeho-nebe-odletel-dalsi-vyrazny-hrac~24~listopad~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.