přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

softwareRebeat - váš song za euro do celého světa

28.7.2010 | Autoři: Tomáš Kurfürst, Pavel Pexídr | sekce: pro muzikanty - články

Rebeat - váš song za euro do celého světa

Rebeat - váš song za euro do celého světa

Zdravím všechny muzikanty a kapely. Pryč je doba marného klepání na zamčené dveře vydavatelství. Konečně tu je řešení, jmenuje se Rebeat!

Co je Rebeat?

Rebeat je software pro distribuci, on-line šíření a prodej vašich hudebních nahrávek. Umožňuje vytvoření profilu pro on-line obchody (iTunes, e-Music, i-legalne.cz, Napster...), který obsahuje jak biografii interpreta či kapely, obal desky, kontakt, fotky i plakát.

... rychle, snadno a bez prostředníků

Pomocí software Rebeat lze uvést na internetový trh vlastní nahrávky do tří set internetových obchodů po celém světě. A to vše během jedné hodiny v intuitivním a virtuálním prostředí „vašeho vydavatelství“.

Jak to funguje?

To si můžete lehce odzkoušet. Na příloze CD Muzikusu naleznete instalaci trial verze, která zahrnuje možnost uploadu tří nahrávek zdarma. Software je možno instalovat jak na PC (Windows), tak i Mac. Instalace je jednoduchá a bezproblémová, tedy i pro méně zkušené uživatele. Po úspěšném dokončení instalace spustíte program. Dalším krokem je on-line registrace, kde je třeba vyplnit všechny údaje - bankovní spojení pro výplatu peněz z prodeje, kontaktní osobu atd. Dále už nic nebrání ve spuštění samotného programu.

Uvítá vás jednoduché a přehledné rozhraní. Po založení nového projektu vyplníte údaje o albu. První položkou je Product Data, kde vložíte základní údaje o umělci, názvu alba, žánru, kód EAN (= standard čárového kódu, pokud ho nemáte, program samozřejmě nabízí jeho zakoupení), obrázek titulní strany (1400 x 1400 obrazových bodů), rok, datum vydání. Jako volitelné je pole Product Info, které slouží ke krátkému popisu alba či nahrávky. Vyplněním základních informací se dostáváme k importu hudby - Audio Import.

Hudbu lze importovat z CD nebo hard disku. Podporované formáty pro import z HDD jsou wav a aiff. Při importu z CD se hudba konvertuje automaticky. Rozsáhlejší a sofistikovanější studia ocení možnost čerpání ze síťových složek. Po úspěšném importu se přesunete k položce Track Data.
Zde můžete upravovat jednotlivé názvy tracků, doplňovat ISRC kódy (pokud nemáte, program samozřejmě nabízí přiřazení kódu), jméno skladatele, textaře a aranžéra.

Za povšimnutí stojí integrovaný doplněk Track Editor, jenž slouží k výběru zajímavé části tracku o délce třiceti sekund. Tato část bude použita jako ukázka nahrávky v internetovém obchodě.

Předposlední položkou je propagace Promotion. Volba propagace je volitelná. První je headline. Při uploadu alb a tracků je automaticky odeslán obsah headlinu v newsleteru pro obchody, propagující na webu vaše nové album. Zároveň je vaše nové dílo uvedeno jako novinka v RSS feedech (systém čtení novinek na webu).

Další pole nabízejí prostor pro popis kapely, adresu webových stránek a kontakt (telefon a mail). Naleznete zde i Promoplan pro nejrůznější akce a vystoupení.

Poslední položkou je možnost vložení plakátu a tří obrázků (200 x 200 obrazových bodů).

Následně můžete začít s uploadem, kde si zvolíte, do kterých internetových obchodů chcete distribuovat nahrávky a ve kterých zemích povolíte prodej (vše je přehledně seřazeno podle kontinentů a názvů jednotlivých zemí).

Po úspěšném uploadu naleznete obsáhlý seznam odkazů na jednotlivé obchody - Tracker. Po jejich otevření se prohlížeč spustí přímo na stránce s vaší deskou/nahrávkou. Tak můžete kontrolovat správnost vámi vyplněných údajů.

Nespornou výhodou je, že jednotlivé projekty můžete nechat rozpracované před uploadem a kdykoli se k nim vrátit a pokračovat v editaci. V případě, že při vyplňování informací uděláte chybu (název, popis ...), lze ji díky funkci Data Update kdykoli upravit. Upload médií je realizován v nejlepší kvalitě a na samotných serverech Rebeatu probíhá převod do požadovaných formátů pro jednotlivé prodejní servery. Další možností programu je stažení jednotlivých tracků či celých alb z prodeje. Zajímavou volbou je nastavení kalendáře pro datum stažení tracků z prodeje. Součástí programu je i obsáhlá kontextová nápověda. Pomůže vám u vyplnění jednotlivých polí i se zapeklitějším problémem.

Finance

Zakoupení programu vyjde na 99 eur. Jak už bylo zmíněno výše, upload jedné nahrávky stojí 1 euro. Po uploadu svých nahrávek či alb můžete díky programu sledovat aktuální dění v obchodech. Vše je uspořádáno do přehledného výpisu, který je kdykoli dostupný po připojení k síti internet. Výpis obsahuje informace o množství prodaných nahrávek, zisku, provizi a čistém zisku. Provize pro Rebeat činí pouhých 15 %!

Co potřebujete:

Příklad: iTunes Europe/prodej 1 nahrávky

1) Platební kartu (Visa, Mastercard, Dinersclub, AMEX)
2) PayPal účet či bankovní účet pro uživatele žijící v EU
3) Kopii pasu (občanky)
4) Podepsání kontraktu s Rebeat

Další vývoj

V současnosti se připravuje Media Promotion Service. Tato služba bude nabízet vaše nahrávky pro televize, rádia a promotéry. Tento rok je služba poskytována zdarma.

Proč Rebeat? Vývoj světového hudebního trhu zaznamenal v posledních letech velké změny. Na úvod trochu čísel. Rok 2008 znamenal pokles prodeje pevných nosičů o 15,4 %, na rozdíl od digitálního prodeje, který zaznamenal nárůst o 24,1 %. Od roku 2004 se podíl digitálního prodeje zvětšil desetkrát a každým rokem roste. V současné době je podíl digitálního prodeje 20,5 % z trhu. A v této chvíli přichází software, který vám umožní... (zdroj IFPI-RIN 2009)

Kód ISRC slouží k identifikaci audio a audio vizuálních nahrávek a je jedinečným identifikátorem každé nahrávky jakéhokoliv alba.

Kódy EAN jsou používány po celém světě k označování jednotlivých druhů zboží.

Systémové požadavky

Mirosoft Windows: 98/98SE/ME/2000 SP3/XP SP2(x86, x64)/Vista(x86, x64)
Intel-Mac: můžete instalovat Windows XP přes Boot Camp
MAC: kompletní verze bude dostupná v létě 2009 (psáno pro časopis Muzikus 7/2009, pozn. red.))

Psáno pro: časopis Muzikus 2009/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Rebeat-vas-song-za-euro-do-celeho-sveta~28~cervenec~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.