přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýPsychoworld - Transformátor kabelátor!

3.10.2017 | Autor: Aleš Suchopár | sekce: pro muzikanty - články

Psychoworld - Transformátor kabelátor!

Dmytri Morozov, ruský mediální umělec a volnomyšlenkář, se nechal inspirovat smotkem kabelu sluchátek od iPodu. Všiml si, že dráty sluchátek jsou potaženy gumovým materiálem, který se nikdy ani nezlomí, ani nezamotá. Přitom smotek těchto sluchátek připomíná oscilační vlny zvukové modulace. Kdyby je dokázal sejmout digitální kamerou a přenést do grafu, pak je lze lehce proměnit ve zvukovou stopu. Doslova z posledních výkřiků technologického světa „vysochal“ stroj, který je schopen přenést zvuk zakřivených kabelů a jejich kinetické energie zvuku do vln procházejících celým vesmírem.

Jeho kreativní mysl za třpytu slunce, zvukového generátoru a The Electropollock Painteru naplnila jeho duši úžasnou mocí a silou energie. Za pomoci nejmodernějších počítačů vymyslel způsob, jak záměrným proplétáním pogumovaného kabelu přidělaného na jednom konci ke krokovému elektromotoru skrze modulační destičky převést jeho tvar do LCD monitoru v tabulkovém zobrazení na devět polí v celkovém rozlišení 240 x 270 bodů a ty pak přehraje syntézou zvuku do grafu.

Program umí generovat parametry v libovolném vhodném formátu zvuku například do MIDI, OSC nebo CV. Může být zapsán buďto ručně nebo automaticky s různou rychlostí v mnoha směrech. Tvar vln se může dát použít také jako harmonický oscilátor. Algoritmus pak už jen převrátí obrazová data do ovládacích parametrů syntézy zvuku. Jak si můžete všimnout ze záznamu na video souboru, zvuk takto vytvořený asi nikoho nerozhoupe do hiphopového tance a nepřivede vaše nohy do nezadržitelného pohupování v bocích, spíše by se dal použít pro béčkový atmosférický sci-fi film. Krásný duben, vážení přátelé, a na zdraví...

www:
vimeo.com/200816794

Psáno pro: časopis Muzikus 2017/04

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Psychoworld-Transformator-kabelator~03~rijen~2017/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.