přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatní nástrojePsychoworld - Tele na hlíně s vostnáčem!

11.12.2016 | Autor: Aleš Suchopár | sekce: pro muzikanty - články

Psychoworld - Tele na hlíně s vostnáčem!


Výrobou různých hudebních nástrojů technologií 3D tiskem jsme se již samozřejmě několikrát zabývali. Kytara, bicí či klávesy. Dokonce i saxofon, všech možných tvarů a barev. Když jsem tedy v mumraji novinek zahlédl toto heavymetalového tele, pousmál jsem se nad vynalézavostí a provedením a pokračoval na další stránku. Zpátky mě ihned vrátil zpět titulek, který utkvěl v mém podvědomí a ihned vyskočil jako alarm zpět napovrch. Hlásal „3D tištěný hliník“. Takže vyprintěný z hliníku. Hustý.

Psychoworld - Tele na hlíně s vostnáčem!

Psychoworld - Tele na hlíně s vostnáčem!


Universitní profesor Olaf Diegel je první, kdo v roce 2012 zkonstruoval elektrickou kytaru za pomoci technologie 3D print. Tehdy se mu povedl husarský kousek a to samé zopakoval s kytarou Heavy Metal Telecaster,  jak jinak než za pomoci 3D technologie, ale tentokrát byl použitým materiálem hliník. Vnitřek tvaru telecasterové kytary je jakousi propletenou klecí z ostnatého drátu, s ostny odvrácenými směrem dovnitř těla kytary, aby při hře v zápalu boje nedošlo ke zranění kůže hevíka, a množstvím kovových růží. Hliníkové tělo bylo vytištěno holandskou firmou Xilloc aditivní technologií na stroji EOS M400. Laser tak postupně taví hliníkový prášek dle předlohy v počítači, až je dílo dokonáno.

Psychoworld - Tele na hlíně s vostnáčem!


Pak už jen stačí za pomoci listové pily odříznout monolit od základny, na které byl postupně vystavěn, a další tři až čtyři dny intenzivně pěkně ručně dobrušovat až k dokonalosti. Zbytek už je rutina mistra kytaráře: Osadit krkem kytary již klasické konstrukce s javorovým hmatníkem o 22 pražcích, spojeného s javorovým jádrem, které je vložené do hliníkového těla kytary, osazené dvěma humbuckery od Seymour Duncan Jazz SH2 u krku a JB SH4 u kobylky od Shallera a ladicí mechanikou Gotoh. Celá kytara díky své konstrukci váží pouhých 3,7 kilogramů. O cenu si budete muset napsat. :-)

www:
3dprintingindustry.com/2016/05/04/heavy-metal-3d-printed-aluminium-guitar/

Psáno pro: časopis Muzikus 2016/06

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Psychoworld-Tele-na-hline-s-vostnacem~11~prosinec~2016/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.