přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatní nástrojePsychoworld - Synth Bike 2.0

7.8.2017 | Autor: Aleš Suchopár | sekce: pro muzikanty - články

Psychoworld - Synth Bike 2.0

Když v letech 1970 firma Raleigh představila světu svůj první Chopper Wheelie Bike stal se prakticky přes noc bestselerem a snem všech teenagerů. Všichni ho chtěli mít. Proto není divu, že se pro jeho nesmrtelnou image rozhodl použít pro své plány právě toto kolo i Sam Battle. Jeho první syntezátorový pojízdný velociped byl postaven na platformě kola BMX. Jak sám uvedl, chystal se přivézt na světlo světa úplně nový a výkonnější stroj, a proto zvolil větší bike, který mu stál v rohu sbírky sběratelských rarit v garáži. Něco uvnitř ho donutilo pustit se právě do tohoto projektu, jelikož jak sám řekl, je obklopen spoustou nesmyslně fungujících pitoreskních udělátek, a proto mu tento praktický a logicky fungující stroj dává smysl. Pustil se tedy do výroby plně funkčního analogového syntezátoru s vestavěným reprosystémem s nahráváním nad zadním kolem, který je navíc plynule spojen s ovládáním rytmu, dle rychlosti stroje. Tedy: „Čím rychleji player jede, tím rychleji synťák playe!“

VIDEO: Synth Bike 2.0


Celý systém snímání rychlosti je velmi jednoduchý. Za použití londýnské Opencard, připojené kolíčkem k rámu snímá údery paprsků kola a tím i určuje tempo. Druhá možnost je pak řídit rychlost tempa skrze vestavěné hodiny. Na vysokých praktických řídítkách vysekl hlavní ovládací panel tvaru rakve, na který připevnil spoustu spínačů a digitálních oscilátorů, Modul Outerspace Echo, sampler s bicí zvukovou sadou. Zbytek všech dalších servomotorků a relátek upevnil na horní rámovou trubku. Jen je lehce rozhozen z toho, že je tam toho jako ve vrtulníku, a tudíž nelze tak úplně bezpečně řídit a zároveň ovládat analogový syntezátor. Další nepříjemnou skutečností je výdrž a doba použití celého setu. Vzhledem k tomu, že se nejedná o digitální systém s mizivou spotřebou energie, ale poctivý starý synťák, který běží na stejnosměrný proud, nevydrží jeho napájecí zdroj na více než deset minut produkce. Nicméně i toto by se díky poctivému vývoji a minimu času, který věnuje Sam spánku, mělo brzy změnit. Baterie pro skútry je již na cestě. Kabely vedoucí ze zad batohu jsou pak již standardně připraveny vše zaznamenat na vícestopý rekordér vložený uvnitř. Můžeme se tedy těšit, že se již brzy ulicemi našich parků bude prohánět více takových skvělých a motivačně vyladěných biků.

VIDEO: Synth Bike - In Depth

Psáno pro: časopis Muzikus 2017/02

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Psychoworld-Synth-Bike-20~07~srpen~2017/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.