přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatní nástrojePsychoworld - FretX aneb posviťte si na základy hry

4.6.2017 | Autor: Aleš Suchopár | sekce: pro muzikanty - články

Psychoworld - FretX aneb posviťte si na základy hry


Jak jednoduše vnést světlo do učebního procesu a co nejvíce ulehčit začátečníkům a kytaristům chtivým poznání hru na kytaru? Toto je otázka, kterou se zabývali nadšenci, lektoři a konstruktéři v oblasti hudby od Pekingu přes Paříž až po San Francisko. Otcem celého projektu je Frederico Rodriguez Llull, vášnivý a zapálený hudebník a podnikatel, který dal dohromady tým stejně úžasně postižených lidí, kteří neúnavně pracují na cíli své vize. Výsledkem by měla být učební pomůcka pro hru na kytaru. Stejná jak pro leváky, tak pro praváky. Mezi struny a hmatník vsunete jakýsi hřebenovitý rukáv, který napevno ohnete kolem krku kytary a na hlavu mezi ladicí mechaniku připevníte mozek celého zařízení. Pak už jen pomocí Bluethooth spárujete se svám smart zařízením a dle jeho operačního systému nainstalujete aplikaci, která vám ulehčí vstup na pole hudební slávy. Pod strunami se v místě, kde je třeba přimáčknout strunu k pražci, rozsvítí LED dioda příslušné barvy, a vy už jen zmáčknete kompletní akord a udeříte do strun. Výsledkem bude souzvuk tónů, který byste v životě neočekávali. V počátcích svého učení dosáhnete díky návleku FretX pokroku skutečně mílovými kroky. Základní pořizovací cena je 49 dolarů a poštovné. Jsou tu však další výhodné balíčky. Za deset dolarů pro vás do zařízení nahrají speciální narozeninovou píseň pro vašeho blízkého. Za 99 dolarů už máte pásy hned dva. A dokonce za 200 dolarů komplet i s akustickou kytarou Squire SA 105 pro začátečníky.

Psychoworld - FretX aneb posviťte si na základy hry


Ale! Pouhých 5500 dolarů je cena za neuvěřitelný třídenní balíček, kdy vás a jednoho kámoše ve Francii uvítá celý tým FretX a provedou po vlámských a francouzských památkách, zasvětí do tajů hudby a po prohýřených nocích plných koncertů si spolu s nimi budete užívat každé ráno úžasných proslavených francouzských máslových croissantů. (Poznámka redakce: letenka není v ceně.) Voilà!

www:
www.indiegogo.com/projects/fretx-the-smart-device-that-teaches-you-guitar-music#/
www.youtube.com/watch?v=2wMGVFEgyvI

Psáno pro: časopis Muzikus 2016/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Psychoworld-FretX-aneb-posvitte-si-na-zaklady-hry~04~cerven~2017/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.