muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatní nástrojePsychoworld - Fender Blues Junior v sudu od whisky

2.5.2017 | Autor: Aleš Suchopár | sekce: pro muzikanty - články

Psychoworld - Fender Blues Junior v sudu od whisky


Větší pecku jste už dlouho neviděli. Omlouvám se, že dnes to výjimečně nebude o bláznivém světě hudby, ale když jsem viděl tento krásný příspěvek, rozhodl jsem se, že je také nám muzikantům s nohama na zemi na čase dát vědět, že jsou ještě místa, kde je všechno v pořádku. Respektive že také stále ještě existují věci, při kterých se vám zastaví dech, zpomalí tep srdce a váš svět se začne točit mimo smyslové dění. Samozřejmě v případě, že máte rádi trvalé hodnoty, klasiku, styl a vintage.

To, že blues, whisky a elektrická kytara s lampovým zesilovačem jsou nerozlučně spjaty, ví dnes každé malé děcko. Pozadí klasických barů pak dokresluje dým z cigaret a doutníků. O to více pak sedí projekt „manufaktury“ Fender. Rozhodli se vyrobit limitovanou edici klasických bluesových zesilovačů, oděných do kabátu z regenerovaných zakouřených sudů, ve kterých zrál klasický burboun z Kentucky. Jejich množství limitované edice se zastavilo na čísle sto. Celý korpus je ručně vyroben z masivního dubu těchto historických sudů. Včetně stylových knoflíků potenciometrů. Když se zahřejí lampové zesilovače na provozní teplotu, měli byste v blízkosti aparátů dokonce cítit vůni whisky, která v těchto dubových sudech po léta zrála a nyní díky teplu lamp vzlíná ze dřeva směrem ven! Osazeny budou dvanáctipalcovými reproduktory Jensen, patnáctiwattovými zesilovači se třemi lampami 12AX7 a dvěma flaškami EL84 a reverbem. Jedním knoflíkem nebo nožním pedálem pak můžete nakopnout aparát do režimu boost. Podle informací od Fendera by The 80 Proof Whiskey Barre Lamp měl stát 1 999 dolarů, což je u nás v přepočtu 49 990 Kč. (Ještě si připočtěme clo, daň a dovoz.) Waw! Ale je krásnej, že?

Psychoworld - Fender Blues Junior v sudu od whisky


PS: Pakliže byste chtěli dotáhnout vše k dokonalosti, navštivte stránky Mike Mankela z Kentucky. Od něj získáte ze stejných sudů vyrobenou kytaru. A pokud milujete vůni klasického bourbonu stejně jako já, už svou kytaru a nový zesilovač neodložíte. Pravděpodobně stejně jako skleničku s tímto skvělým drinkem. Když se vám ještě podaří vyvážit poměr mezi prožitkem a hraním, jste odsouzeni k tomu, aby se z vás v blízké budoucnosti stal světový blesman. Good Luck.

www:
www.bourbonbarrelguitar.com
newatlas.com/fender-80-proof-blues-junior-namm/44033/

Psáno pro: časopis Muzikus 2016/11

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Psychoworld-Fender-Blues-Junior-v-sudu-od-whisky~02~kveten~2017/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.