přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraPatryk „Seth“ Sztyber - Těžká váha polských Behemoth

11.08. | Autor: Dan Sywala | sekce: pro muzikanty - články

Patryk „Seth“ Sztyber - Těžká váha polských Behemoth


Behemoth jsou na scéně již více než čtvrt století, ale své nejzajímavější období zažívají až v posledních letech, přestože si nikdy na nedostatek pozornosti nemohli stěžovat. Black/death metalová ikona si prošla jak konflikty s polskou církví, tak osobními výzvami typu dlouhodobé onemocnění frontmana Nergala.

Všechny tyto zkušenosti nepochybně vyústily jak na posledním albu The Satanist, tak i na bočních aktivitách muzikantů. Pozvání k rozhovoru přijal doprovodný kytarista Patryk „Seth“ Sztyber, se kterým jsme probrali nejen jeho milované značky vybavení typu ESP, Gibson a Blackstar.

Jaké jsi měl instrukce pro výrobce tvého vlastního modelu kytary ESP Custom EX-7 String? Jedna věc jsou tradiční kapelní designy typu Winged Chaostar a Pentagram, ale počítám, že jsi měl jiné váhové preference než Nergal.
Hlavní vizí při tvorbě téhle kytary byl pochopitelně Gibson Explorer. Má totiž v sobě základy modelu EX-7. Hlavní pozornost byla věnována tvaru a dřevu. Tělo a krk jsou z mahagonu a hmatník z ebenu. To mělo vytvořit dojem, že se jedná o hodně těžkou kytaru, což je typické pro starší kytary od Gibsonu. Tvar kytary je v podstatě z jednoho obrovského kusu dřeva, a proto je těžká jako kráva. Dá se říct, že bere termín heavy metal hodně vážně. (smích)
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/08 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Patryk-Seth-Sztyber-Tezka-vaha-polskych-Behemoth~11~srpen~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
tagy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.