přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýNinet Tajib - Hudba je řeč, kterou mluvím, když slova selžou

25.06. | Autor: Karolina Uherčíková | sekce: pro muzikanty - články

Ninet Tajib - Hudba je řeč, kterou mluvím, když slova selžou


Sametový hlas Ninet Tajib ke mně poprvé dolehl při poslechu alba Hand.Cannot.Erase. z dílny britského producenta Stevena Wilsona. Ve skladbě Routine je slyšet tajemné, výrazné a intenzivně ženské vokály se silným emocionálním nábojem, kterými se Ninet podařilo skutečně přesvědčivě vyjádřit téma písně, která je o ztrátě a její akceptaci.

O téhle zajímavé izraelské zpěvačce, hudebnici, skladatelce, DJce, herečce a bývalé vojákyni jsem se začala díky Wilsonovým příspěvkům a videím na sociálních sítích dozvídat stále víc, až jsem se postupně dopracovala k její biografii a sólové tvorbě. Její pestrá hudební kariéra, exotický původ a charisma se staly podnětem k mému pokusu představit vám zpěvačku, které se podařilo proplout z vod izraelské pop music až na koncertní pódia světoznámých hudebníků současnosti.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/06 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/06

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Ninet-Tajib-Hudba-je-rec-kterou-mluvim-kdyz-slova-selzou~25~cerven~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
tagy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.