přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

bicíNikki Glaspie - Lidé si neuvědomují, jakou mají sílu

12.02. | Autor: Karolina Uherčíková | sekce: pro muzikanty - články

Nikki Glaspie - Lidé si neuvědomují, jakou mají sílu


V jednom interview se vyjádřila, že by se raději postřelila do nohy, než by měla ještě jedinkrát v životě hrát Irreplaceble od Beyoncé. Zkušenost na nejvyšších příčkách hudebního průmyslu ji naučila pokoře a disciplíně, v současnosti se však mnohem raději věnuje vlastním projektům, kde si vychutnává svobodu slova - tedy přesněji, svobodu beatu. Nejpřirozeněji se cítí na vlnách funku, soulu a gospelu, a to i přesto, že jedním z jejích největších hudebních vzorů je John Bonham.

Vystudovala na Berklee a spolupracovala s významnými umělci z bluesového či jazzového undergroundu, ale i s osobnostmi z mainstreamové a popové scény. Obdivuje Denise Chamberse i Davea Grohla, se svými projekty Dumpstaphunk a The Nth Power se snaží zachránit groove a feeling v současné hudbě. Muzikální, emocionální, multižánrová a talentovaná Nikki Glaspie, časovaná bomba s projevem plným temperamentu, sebevědomí a špetkou sympatické arogance, která rozhodně ví, co chce svojí hudbou světu říct.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2019/02 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/02

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Nikki-Glaspie-Lide-si-neuvedomuji-jakou-maji-silu~12~unor~2019/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.