muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýNature Trip - Přesun do Anglie

17.07. | Autor: Aleš Stoiber | sekce: pro muzikanty - články

Zkouška na oblíbeném místě u moře 5 min. od našeho domu

foto: archiv Nature Trip


Česká kapela Nature Trip už druhým rokem působí ve Velké Británii. Čeští rodáci a milovníci alternativní hudby se rozhodli realizovat své ambice za hranicemi, což pro ně znamenalo nechat vše doma, sbalit si své nástroje a přestěhovat své životy do anglického Brightonu. O tom, jak takové rozhodnutí vypadá v praxi, ale i o rozdílech mezi českou a britskou hudební scénou vypráví trio Aleš Stoiber, Ota Novotný a Víťa Kořistka. Jako první se ujal slova Aleš...

V příběhu o našem přestěhování a založení kapely v Anglii se musíme vrátit o nějaký čas zpátky do České republiky. Všichni tři jsme od malička procházeli různými kapelami a působili na lokální scéně v našem kraji. Poslední kapelou kytaristy Víti a mojí byli Opavští Self Talk a bubeníka Oty českobudějovická Pilot Season. V roce 2016 jsme s kapelou Pilot Season měli možnost odjet malé kanadské turné, a to nás navždy změnilo.
Od té doby jsme si začali pohrávat s myšlenkou přesunout kapelu do zahraničí, zjistit, jak na tom v porovnání s muzikanty za hranicemi jsme, a co všechno se můžeme naučit. Po pro nás velmi úspěšném létě 2018, kdy jsme vydali debutovou desku, objeli s ní většinu velkých českých festivalů, získali nominaci na Anděla za rockové album roku a dostali se do povědomí širšího okruhu lidí, přišel podzim a s ním i čas reflexe.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2021/07 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2021/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Nature-Trip-Presun-do-Anglie~17~cervenec~2021/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.