přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýMusikmesse 2018 - 10.-14. 4. 2018 Frankfurt nad Mohanem

22.05. | Autoři: Daniel Andel, Mojmír Mohapl, Vladimír Švanda | sekce: pro muzikanty - články
Do Frankfurtu jsme vyrazili jako každý rok, a i když jsme tušili, že loňsky trend se nepodařilo zastavit, tak naděje v nás byla. Bohužel je to tak. Zatímco Prolight + Sound jede, tak Musikmesse pomalu skomírá na úbytě, jak se říká. Podíváte-li se na web na takzvaný „foreground“ výstaviště, tak to tak vůbec nevypadá. Frankfurtské výstaviště je pěkně rozdělěno napůl na „červené a modré“.

Proč tomu tak je, není vůbec jednoduché říci, neboť se zde potkává vliv internetu a s ním ubývající význam výstavnictví na jedné straně a na druhé samotná životaschopnost výroby a prodeje hudebních nástrojů. Hlavně v oblasti inovací, vynálezů a technického zlepšování. Třetí stranou může být pořadatel Musikmesse, jehož úkolem je při sledování trendů a vývoje situace rok dopředu doslova odhadnout, co se bude dít. Na druhou stranu technologie pro technické zajištění koncertů či jiných akcí poskytuje obrovské možnosti pro inovace a vývoj. A i trh je zde pravděpodobně čím dál tím větší. Ale ať je to tak či onak, situace je taková, jak bylo popsáno výše.
A tak v „červené“ části jsou příliš široké uličky mezi stánky, volné prostory v obrovských halách a oko zavadí spíše o loga čínských a korejských firem než o značky důvěrně známé po tolik let. U „modrých“ je o poznání těsněji a veseleji. Samozřejmě jsme v kontaktu se zástupci frankfurtského výstaviště a ti rozhodně nad Musikmesse nelámají hůl. Ale úkol, který je čeká, bude opravdu těžký. Už letos bylo vidět, že jenom výstava nestačí a je potřeba přesunout pozornost k muzikantům, seminářům, prostě je třeba více komunikace a setkávání. Zatím ovšem většina je spíše regionální a německá, i když vše se odehrává dvojjazyčně. V následující fotoreportáží jsme pro vás připravili zajímavosti, které dokreslí předchozí řádky tak, jak na nás výstava „promlouvala“.
(Vladimír Švanda)
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/05 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/05

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Musikmesse-2018-1014-4-2018-Frankfurt-nad-Mohanem~22~kveten~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
tagy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.