přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukMonkey Banana - rozhovor

09.11. | Autor: Jezz. | sekce: pro muzikanty - články
Monkey Banana

Dnes si v rozhovoru představíme značku, která je mladá, a za kterou stojí docela malá německá firma. Future Beat Industries GmbH, která vlastní značku Monkey Banana, byla založena v říjnu 2010. Vyrábí především studiové monitory, ale jak se brzy dozvíte, nejen je.

Jak to často bývá, na začátku byla touha po vlastním. Dva kamarádi si postavili monitory, které pak zaujaly jejich společné přátele, a už to bylo. Dnes jsou individuálně pojaté monitory žádaným zbožím a netradiční a neotřelý přístup jsou poznávacím znamením Monkey Banana. Dnes sedmičlenný tým distribuuje výrobky do třiceti šesti zemí světa a značku Monkey Banana najdeme ve studiích řady věhlasných muzikantů a producentů, např. u Lady Gaga, 50 Centa, Davida Guetty, Swedish House Mafie nebo Paula Van Dyka.
Stručně k historii:V roce 2011 byl uveden první produkt série Turbo. V roce 2012 rozšířili sérii subwoofer a Turbo 10s.V roce 2013 byla představena modelová řada Gibbon.V roce 2014 přišel Banana DI, aktivní DI Box napájený fantomem.V roce 2015 přidali Silverback, 15palcový koaxiální monitor pro střední poslechové vzdálenosti.Minulý rok přišli s aktivním reproduktorem Babbon6.Letos přidali sérii Ape, aktivní reproduktory pro instalace.
Rozhovor s výkonným ředitelem Markusem Augensteinem

Jak jste přišli na název značky Monkey Banana?
Když jsme přemýšleli, jak nazvat náš produkt, hledali jsme něco neotřelého, no a po jedné takové noci, kdy jsme si dali pár piv, jsme přišli s tímhle. Zdálo se nám, že je to jedinečné a že by to lidi nemuseli zapomenout.

Monkey Banana - rozhovor


Na promo fotkách jste všichni v maskách. Znamená to, že se před zákazníky schováváte?Ne, rozhodně se neschováváme. Jsme prostě opice! Ne, vážně, je to součást naší značkové image. Každého, kdo nás bude chtít poznat, u nás v kanceláři rádi pozveme na kávu.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2017/12 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2017/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Monkey-Banana-rozhovor~09~listopad~2017/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.