přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

bicíMiloš Vacík - Když jsem poprvé slyšel sambu, vůbec jsem nechápal, co se to děje

14.08. | Autor: Jan Červenka | sekce: pro muzikanty - články

Miloš Vacík - Když jsem poprvé slyšel sambu, vůbec jsem nechápal, co se to děje


Miloš Vacík je bezesporu jedním z nejznámějších a nejuniverzálnějších českých hráčů na perkuse. S Pražským výběrem mávali spolu s Frankem Zappou poslednímu sovětskému okupačnímu vojákovi, hrál v kapelách Šum svistu, Laura a její tygři, nebo natočil CD jen v duu s jazzovou zpěvačkou Janou Koubkovou, a to je jen velmi krátký výčet jeho hudebního působení.

V letošním roce slavil hned dvojité výročí: Dvacet let kapely TamTam Batucada a patnáct let školy samby, kterou v našich zeměpisných šířkách založil a úspěšně vede. K této příležitosti vydal nové album, jež slavnostně pokřtil velkým koncertem v Paláci Akropolis.

Začínal jsi hrát na soupravu, nyní dominují perkuse. Proč právě bubny?
Pamatuji si, že když jsem v první třídě chodil do hudebky, tak nám paní učitelka napsala na tabuli takové ty nástroje jako flétna, akordeon, kytara, klavír..., ale nic z toho mě neoslovilo. Já jsem na to koukal a s kamarádem, který seděl vedle, jsme jí oznámili, že chceme hrát na bubny. Paní učitelku to tehdy dost překvapilo - ani nevím, jestli to byla nějaká naše dětská legrace, nicméně mi to tak nějak utkvělo a úplně jsem se pro to nadchl. Paní učitelka tehdy přišla s tím, že nejdřív musíme začít na jiný nástroj a bubny až pak, takže jsem spíše protrpěl tři roky zobcové flétny a v jedenácti letech jsem se znovu přihlásil ve sborovně, že chci hrát na bubny. Měl jsem to obrovské štěstí, že v Radimce tehdy učil pan Ivan Dominák, což byl legendární bubeník nejen hráčsky, ale i lidsky. Takže jsem začal hrát na soupravu a zamiloval se do toho.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2019/08 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Milos-Vacik-Kdyz-jsem-poprve-slysel-sambu-vubec-jsem-nechapal-co-se-to-deje~14~srpen~2019/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.