Mikročipováním hudebních nástrojů proti lapkům

Mikročipováním hudebních nástrojů proti lapkům
Mikročipováním hudebních nástrojů proti lapkům

Firma Kobrle & Stehno od 1. 12. 2006 do všech svých nástrojů instaluje mikročipy RFID (jedná se o stejný typ mikročipů, jakými musejí být povinně označeni psi v Praze) a nabízí instalaci i do nástrojů jiných značek.

Mikročip má unikátní kód, nedá se vyrobit jeho duplikát, nedá se přeprogramovat a je energeticky nenáročný. Velikost čipu je zhruba 2 x 11 mm. Výhoda spočívá v tom, že nástroj je kdykoli identifikovatelný.

Pokud nástroj někdo odcizí, může z něho odstranit značku, výrobní číslo, vizuálně změnit jeho identitu, ale mikročipu se jen tak nezbaví. Čtecím zařízením je dnes vybaven skoro každý městský i státní policista. V okamžiku, kdy máte podezření, že se jedná o odcizený nástroj, stačí kontaktovat policii, aby nástroj prověřila čtecím zařízením.

Majitel nástroje vybaveného mikročipem obdrží protokol o instalaci čipu a zároveň bude zaevidován v databázi firmy Kobrle & Stehno. Je možné provést registraci i v Centrální evidenci zvířat a věcí České republiky.

Cena této instalace mikročipu a evidování v databance je 320 Kč. Následná registrace v Centrální evidenci zvířat a věcí České republiky přijde na 238 Kč.

 

cs.wikipedia.org/wiki/RFID

Psáno pro časopis Muzikus