přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraMesse ozvěny - James Trussart Custom steel guitars

31.3.2007 | Autor: Petr Škuta | sekce: pro muzikanty - články

Messe ozvěny - James Trussart Custom steel guitars

Messe ozvěny - James Trussart Custom steel guitars

Od té doby, co přesídlil kytarář James Trussart svoji dílnu z Paříže do Los Angeles, jeho reputace stále roste. James se zaměřuje zcela výhradně na kopie modelů les paula a telecastera, které "vylepšil" celokovovým dutým tělem (steel body). Kytary jsou k dostání ve třech povrchových úpravách: rez, chrom a "brush". Jeho nástroje jsem měl na veletrhu v ruce a musím uznat, že působí vskutku impozantním dojmem. Steelcaster (kopie telecastera), na který jsem si i zahrál, byl v "rez" úpravě (rusty) s děravou (holey) přední i zadní deskou. Možná právě tenhle fakt se podepsal na ne až tak tragické váze. V případě provedení "rusty" je kov nejprve vystaven takovým vlivům, kdy za pár týdnů zcela podlehne korozi, po té se tělo vybrousí, aby kytara působila ještě více "obnošeným" a odřeným dojmem, vyhladí a obstará tenkým saténovým nátěrem. Krky všech modelů mají téměř "normální" vlastnosti a vcelku věrně vychází ze svých originálních předloh - až na kovovou destičku s vyrytým logem na hlavě nástroje. Všechny své kytary James osazuje snímači Seymour Duncan (v případě Steelcastera se jedná především o Antiquity Seymour Duncan). O zřejmé kvalitě kytar Trussart svědčí výčet hráčů: Paul Simon, Eric Clapton, Robert Cray, John Cale, Tom Morrelo, Johnny Winter a řada dalších. Více informací naleznete na www.jamestrussart.com.

Psáno pro: časopis Muzikus 2006/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Messe-ozveny-James-Trussart-Custom-steel-guitars~31~brezen~2007/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.