muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýMarkéta Foukalová - Najít si svůj prostor

04.06. | Autor: Ilja Kučera ml. | sekce: pro muzikanty - články

Markéta Foukalová - Najít si svůj prostor


Rozhovor se zpěvačkou Markétou Foukalovou nejen o aktuálním albu Lanugo 2019

Okouzlující barva hlasu, intenzivní a přesvědčivý projev prostý zbytečných manýr, lehkost a samozřejmost - zdá se vám to příliš mnoho superlativů na jednu zpěvačku? Poslechněte si důkladně Markétu Foukalovou, ať už s její domovskou kapelou Lanugo, nebo s jazzovým bigbandem či symfonickým orchestrem za zády, ve starších nahrávkách s triphopovým Gangem Ala Basta či groove popovými Madfinger, v duu s Michalem Prokopem i leckde jinde, a superlativy se změní na prosté konstatování faktu.

O zpěvaččině hudební současnosti i minulosti a v neposlední řadě i o albu Lanugo 2019, které na podzim loňského roku vyvolalo výrazný zájem v řadách fanoušků i odborné veřejnosti, o tom všem bude řeč v následujícím rozhovoru.
„Nezdá se ti, že to chutná jako šumák?“ Markéta okusí trochu z nápoje, který před nás před chvilkou postavila přívětivá servírka zcela prázdné karlínské dopolední asijské restaurace, která byla ještě před nedávnem pizzerií, a lze předpokládat, že zanedlouho bude restaurací zcela jinou. Nápoj se vznešeně jmenuje home made tea ananas a kdovícoještě.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/06 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/06

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Marketa-Foukalova-Najit-si-svuj-prostor~04~cerven~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.