muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýMarcel Anders - Umění hudebního rozhovoru

09.09. | Autor: Dan Sywala | sekce: pro muzikanty - články

Marcel Anders - Umění hudebního rozhovoru


Pořídit rozhovor se špičkovým hudebním novinářem je myšlenka, se kterou si pohrávám už řadu let. Na Marcela Anderse z Německa jsem narazil v průběhu let mnohokrát, ať už protože se bavil s hudebníky, kteří mě zajímali, nebo proto, že jsem pro různá média překládal jeho rozhovory. Při těchto příležitostech jsem si vždy poznačil nějakou otázku, s tím že ho někdy požádám o rozhovor.

Mnohé čekaly na uplatnění i několik let. Využil jsem koronavirové krize, kdy měl Marcel více času, a v rozhovoru s ním probral jak výzvy našeho oboru, tak i jeho přístup v rámci přípravy, zacházení s náročnými osobnostmi, nebo se na konec pokusil probrat jeho největší kariérní průser.

Na úvod nám, prosím, přibližte rozsah vašich aktivit, a hlavně, jak byly ovlivněny aktuální pandemií?
Jsem hudební idiot, který se dostává do kontaktu s hudebníky všech charakterů, ras, pohlaví a různých forem šílenství. Této činnosti se věnuju posledních čtyřiatřicet let, z toho sedmadvacet na profesionální úrovni, což znamená, že mi za to někdo platí.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/09 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/09

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Marcel-Anders-Umeni-hudebniho-rozhovoru~09~zari~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.